Konferencje

Ekspansja Microsoftu – HTC z Windows Phone i Androidem jednocześnie?

Przypominamy, że niemal równy miesiąc temu Microsoft kupił dział telefonów Nokii za 7,2 mld dolarów . Nokia już od pewnego czasu, przed sprzedażą oddziału firmy, współpracowała z Microsoftem i produkowała smartfony z systemem operacyjnym Windows Phone. Tymczasem dla Microsoftu to za mało, ponieważ firma szuka nowych rozwiązań – Microsoft poprosił HTC o zainstalowanie systemu Windows Phone na telefonach z dotychczasowo zainstalowanym Androidem.
HTC dotychczas było bardzo mocno kojarzone z systemem operacyjnym Android. Przed dominacją Samsunga na rynku, HTC były bardzo popularnymi smartfonami i to w zasadzie od nich zaczął się „androidowy boom” w Polsce. Okazało się jednak, iż według danych opublikowanych przez Bloomberg, w zeszłym miesiącu Microsoft zaproponował HTC zainstalowanie systemu Windows Phone na ich smartfonach, jako „osobną opcję”. Ponadto, Microsoft zaproponował obciąć lub całkowicie zlikwidować opłatę za licencję, jako zachętę dla HTC.
Obecnie trwają wstępne negocjacje nad tą propozycją. Nie wiadomo jeszcze, czy smartfony miałyby oferować jednocześnie Windows Phone i Androida, czy też użytkownik będzie miał możliwość wyboru tylko jednego z nich. Jeszcze inną opcją jest przekonwertowanie smartfonów obecnie działających w oparciu o system Android, na smartfony z Windows Phone.
Nie wiadomo, jak zakończą się negocjacje i czy HTC ostatecznie przystanie na propozycję Microsoftu. Jak widać jednak Microsoft przybrał ekspansywną politykę i firmie wyraźnie zależy na  jak największym rozpowszechnieniu swojego systemu operacyjnego. Nokia, HTC, a kto wie, jakie następne koncerny czekają na liście Microsoftu na swoją kolej?
Źródło:
http://www.theverge.com/2013/10/3/4801088/microsoft-wants-htc-to-put-windows-phone-on-android-phones-says-report

Udostępnij
Zobacz także