Konferencje
Mobile Trends

Infografika: "2015: Rok video marketingu" – Internetowe video stanowi około 50% całego ruchu "mobile" w sieci

Firma HighQ zaprezentowała na swojej stronie internetowej infografikę zatytułowaną: „2015: Rok video marketingu”. Jak się z niej dowiadujemy, cały ruch urządzeń mobilnych w internecie, w 50% kręci się wokół video. Dlatego też każdy marketingowiec zajmujący się tym rynkiem, powinien zdobyć odpowiednią wiedzę pozwalającą z powodzeniem prowadzić internetowe video kampanie.
Pierwszą ważną daną podkreślającą prawdziwość tezy: „2015 rokiem video reklamy” jest informacja, że obecnie aż 65% użytkowników ogląda co najmniej 3/4 całego filmiku (dla porównania przeciętny użytkownik czyta co najwyżej 60% artykułu).
Odnosząc się do częstotliwości oglądania – warto zauważyć, że aż 78% ludzi ma kontakt z internetowym video w przeciągu tygodnia, a powyżej połowa (55%) ogląda video codziennie.

Ruch w internecie to video

Video internetowe wciąż rośnie w siłę. Przewiduje się, że w roku 2015 zajmie ono 57% ogólnego ruchu w internecie (by lepiej zobrazować fenomen video wystarczy napisać, że ruch w sieci z nim związany jest 4 razy większy od tego dotyczącego przeglądania sieci i korzystania z emaila). Co więcej, liczba ta w następnych latach będzie wzrastać w jeszcze większym tempie (w 2017 – 69%, 2018 – 79%).

Kierownicy oglądają więcej video

Zmiany statystyk dotyczących internetowego video tyczą się także grup zawodowych – takich jak „kierownicy wyższego szczebla”. Jak się okazuje ponad 80% z nich ogląda w sieci więcej materiałów video, niż przed rokiem. Około 3/4 kierowników, co najmniej raz w tygodniu, zapoznaje się też z filmikami powiązanymi z ich pracą, a 54% z nich udostępnia je dalej (przynajmniej jeden raz w tygodniu).
Przesądzającym argumentem po stronie przewagi video nad tekstem, wśród grupy kierowników jest fakt, że mając wybór pomiędzy przeczytaniem tekstu a oglądnięciem filmu 59% z nich wybrałaby tą drugą aktywność.

Video marketing popularniejszy także wśród sprzedawców

Na infografice nie zabrakło także danych dotyczących działań profesjonalnych sprzedawców. Wśród nich aż 68% korzysta z video marketingu, a 31% planuje jego wykorzystanie. Natomiast aż 81% posiada filmik promocyjny na swojej stronie internetowej.
Jeśli marketingowcy używają video w swoich kampaniach promocyjnych najczęściej służą one (w 93% przypadkach) do celów takich jak: „sprzedaż”, „internetowy marketing” czy „komunikacja” (96% firm e-biznesowych planuje wprowadzić video marketing w przeciągu przyszłego roku).
52% sprzedawców wierzy także, że internetowe video wywierają pozytywny, znaczący wpływ na: „świadomość marki” (52%),  „możliwość pozyskania (danych) potencjalnych klientów” (45%) czy „wzmacnianie zaangażowania użytkowników internetu” (42%).
Powyżej 2/3 wskazało, że prowadzenie działań opartych na video marketingu w jakimś stopniu zakończyło się sukcesem. 18% marketingowców stwierdziło natomiast że kampanie z użyciem marketingu video przyniosły im całkowity sukces. Z kolei ponad połowa sprzedawców (52%) przyznała, że internetowe video to materiały o największym wskaźniku rentowności (ROI).

Filmiki poprawią statystyki…

Pora na parę obrazowych danych dotyczących internetowego video: użycie terminu „video” w temacie emaila (chociażby reklamowego) o 19% zwiększa prawdopodobieństwo wyświetlenia go przez adresata. Video zwiększa także współczynnik klikalności – ctr (o 65%) oraz redukuje ilość porzuconych subskrybcji (o 26%)
Materiały video sprawiają także, że użytkownik przebywający na stronie z filmikiem, spędzi na niej przeciętnie 2 minuty dłużej, niż gdyby nie było na niej żadnego video.
 
 
infografika - reklama video
Źródło:
www.highq.com
www.blog.hubspot.com

Udostępnij
Mobile Trends
Zobacz także