Konferencje

Nowe „dziecko” Samsunga – Galaxy Gear Smartwatch

4 września na rynek trafi nowe „dziecko” Samsunga – Galaxy Gear Smartwatch. M-zegarek zostanie oficjalnie zaprezentowany na dwa dni przed berlińskimi targami IFA. Razem z zegarkiem, Samsung zaprezentuje także najmłodszego brata Galaxy Note – Galaxy Note III.
Galaxy Gear będzie stanowił pierwsze tego typu urządzenie mobilne, które będzie można nosić nie tylko „przy sobie”, ale „na sobie”. Smartwatch wyposażony będzie  w system operacyjny Android Jelly Bean. Zegarek będzie niejako współpracował z posiadanym przez użytkownika smartfonem, wzbogacając możliwości jego użycia.
Według danych z serwisu Gigaom, Galaxy Gear ma posiadać 2,5-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości 320×320 px, a całość zasilać ma dwurdzeniowy procesor o częstotliwości 1,5 GHz. Zegarek wyposażony ma być w pamięć  RAM 1 GB, a także w standard NFC oraz Bluetooth 4.0.
Bateria smartwatcha ma wytrzymać ok. 10h pracy. W jej oszczędzaniu pomóc na wbudowany czujnik, który ma włączać ekran wtedy, gdy zegarek znajduje się na naszej linii wzroku.  Galaxy Gear ma posiadać także wbudowane głośniki oraz aparat 4 MP. Jeśli chodzi o pamięć wewnętrzną, Samsung ma wypuścić dwie wersje – jedną z pamięcią 6 GB oraz drugą z pamięcią o pojemności 8 GB.
Nowością jest fakt, iż zegarek ma ponoć czerpać aplikacje nie z dotychczasowego Google Play Store, ale ze specjalnego sklepu Samsung App Store.
Zegarek z pewnością stanie się obiektem pożądania dla wszystkich mobile-maniaków, a już z całą pewnością dla fanów smartfonów Samsunga. Wszelkie pozostałe informacje odnośnie działania zegarka na razie pozostają tajemnicą, która jednak zostanie rozwiązana już za kilka dni.
Źródło:
http://gigaom.com/2013/08/19/whats-inside-samsungs-galaxy-gear-smartwatch-here-are-some-key-details/
http://au.ibtimes.com/articles/502420/20130830/samsung-galaxy-gear-boasts-android-jelly-bean.htm#.UiCbqNLIbGA
Zdjęcie:
www.swide.com

Udostępnij
Zobacz także