Konferencje

Nowy HTC One – najprawdopodobniej najlepszy telefon z Androidem

O premierze nowego HTC One mówiono dużo już od jakiegoś czasu. Nareszcie nastąpił dzień premiery, kiedy wszystkie plotki i marzenia dotyczące najnowszego modelu tajwańskiego producenta można skonfrontować z rzeczywistością. HTC One (M8) został zaprezentowany dnia dzisiejszego (25 marca 2014) w Nowym Jorku i Londynie, a w przeciągu najbliższego miesiąca będzie dostępny w sprzedaży na całym świecie.

Podobieństwa i różnice

z15683362QNa pierwszy rzut oka nowy HTC One mocno przypomina starszy model o tej samej nazwie. Poprzedni HTC One był nie tylko flagowym urządzeniem HTC, ale także jednym z najlepiej ocenianych telefonów z Androidem. Dzięki metalowej obudowie, dużemu wyświetlaczowi i świetnemu designowi, zdobył rzeszę fanów i dawał wrażenie pewnej ekskluzywności. Główne cechy, które wyróżniają nowszy model na tle starszego, to lepsza kamera, szybszy procesor i nieco większy ekran. W nowym HTC One nadal mamy do czynienia z aluminiową obudową, która została nieco powiększona ze względu na 5-calowy ekran. Kamera została zmieniona na wersję „duo camera”, która gwarantuje wykonywanie zdjęć o niezwykłej głębi i jakości. Podstawowa kamera pozwala na szybkie wykonanie zdjęcia, a druga, mniejsza, posiada sensor głębi, który pozwala później edytować zdjęcia pod kątem ostrości. Jest to pierwsze tego typu rozwiązanie na rynku. Kamerom tylnym towarzyszy także przednia kamera 5 MP. Wyświetlacz ma rozdzielczość 1080p i pokryty został Gorilla Glass 3. Dodatkowo w telefonie znajdziemy głośniki BoomSound. Procesor nowego HTC One to Snapdragon 2.3 Ghz, pamięć RAM ma pojemność 2 GB, a pamięć wewnętrzna to w zależności od wybranego modelu 16 lub 32GB. HTC One posiada wejście na kartę microSD, dzięki której możemy powiększyć pamięć telefonu aż o 128GB. Telefon dostępny jest w trzech metalicznych kolorach: srebrnym, grafitowym oraz złotym.

KitKat z nakładką Sense 6

htc one coverHTC One działa w oparciu o system operacyjny Android 4.4.2 (KitKat) z nakładką Sense v. 6. Oprogramowanie nie tylko jest przyjemniejsze użytkowaniu (pod kątem estetyki i płynności), ale zapewnia też lepszą wydajność baterii – wg producenta jedno naładowanie telefonu ma wystarczyć na 2 tygodnie użytkowania w maksymalnie oszczędnym trybie. HTC wspomaga także obsługę gestów, dzięki czemu np. aby odebrać połączenie, wystarczy podnieść telefon do ucha. Podwójne dotknięcie ekranu wybudza telefon, a kiedy wykonamy konkretne przesunięcia palcem na zablokowanym ekranie, możemy uruchomić poszczególne funkcje, np. ekran domowy, BlinkFeed, wybieranie numeru czy widgety. Aplikacja BlinkFeed pozwala jeszcze lepiej śledzić wszystkie newsy z mediów społecznościowych i nie tylko. Możemy sami zmodyfikować ustawienia tak, aby być powiadanym np. o wydarzeniach dotyczących tylko konkretnego tematu.

Gdzie, kiedy i za ile?

HTC One ma trafić do sprzedaży na całym świecie jeszcze przed końcem przyszłego miesiąca, a już teraz można zamówić go m.in. w USA, gdzie można go dostać u większości operatorów telefonii komórkowej w cenie 199 dolarów przy podpisaniu dwuletniej umowy lub też w cenie 649 dolarów bez umów. HTC One do sklepów oficjalnie trafi 10 kwietnia 2014.
Za dodatkowe 49 dolarów możemy także dokupić do telefonu tzw. Dot Case, czyli obudowę, która wyświetla nam informacje o godzinie, pogodzie czy połączeniach.
Źródło:
http://www.businessinsider.com/new-htc-one-announced-2014-3

Udostępnij
Zobacz także