Konferencje
Mobile Trends

„Zakrzywione” smartfony, czyli zapowiedzi Samsunga i LG


Jesień i zima to okres wielu mobilnych premier. Samsung i LG w najbliższych tygodniach planują oficjalnie zaprezentować nowy typ smartfonów. Z pozoru nie wyróżniają się one niczym wyjątkowym, poza jednym faktem… telefony mają mieć „zakrzywione” ekrany, a więc przekrój telefonu nie będzie już prostą, a krzywą.
Samsung podczas swojego eventu w Seulu zapowiedział, że planuje przedstawić telefony z zakrzywionym ekranem już w październiku. Szczegóły takie jak cena, konkretna data wypuszczenia smartfonu na rynek czy nawet jego system operacyjny, nie są jeszcze znane. To nie pierwsze „krzywe” urządzenie od Samsunga – Nexus S był delikatnie zakrzywiony, jednak zakrzywione było szkło pokrywające ekran, a nie ekran sam w sobie.
Również LG planuje wprowadzić na rynek smartfony z zakrzywionym ekranem. Smartfon ma nosić nazwę G Flex i ma zostać oficjalnie zaprezentowany już w listopadzie. Telefon ma posiadać 6-calowy wklęsły ekran. Wyświetlacz wykonany w technologii OLED ma pozwolić na bardziej zdecydowaną krzywiznę telefonu, w porównaniu do poprzednich prototypów i modeli. Samsungowskie Nexus S i Galaxy Nexus Google posiadały właśnie OLED-owe ekrany z lekką krzywizną.
Wydawałoby się, iż w maksymalnie uproszczonej bryle nowoczesnych smartfonów niewiele można już zmienić. Jak widać jednak ciągle pojawiają się nowe rozwiązania, a prostota smartfonów zostanie przełamana ich zaogrąglonymi wyświetlaczami. Brzmi ciekawie, ale tak w zasadzie, czy jest to faktycznie niezbędne?

Udostępnij
Mobile Trends
Zobacz także