Konferencje
Mobile Trends

"Dane z urządzeń mobilnych będą nowymi ciasteczkami, służącymi do dostarczania nam lepszych, ciekawszych serwisów oraz reklam" – 3 pytania do Krystiania Kolondry, prelegenta #MTC2016

Przedstawiamy kolejnego prelegenta Mobile Trends Conference 2016, Krystiana Kolondrę, Senior Vice President of Products w Operze. Jest on odpowiedzialny za całą linię konsumenckich produktów firmy, a w roku 2013 stworzył kompletnie nową przeglądarkę na Windows i Mac. W wywiadzie dla serwisu MobileTrends.pl opowiada między innymi o tym, co jego zdaniem będzie najprężniej rozwijającą się gałęzią branży mobile oraz o zmianach, jakie przyniesie ten rok.
Jakich nowości, zmian lub trendów możemy się spodziewać w branży mobilnej w 2016 roku?
Przede wszystkim możemy spodziewać się gwałtownego rozwoju płatności mobilnych; ludzie będą robić coraz więcej zakupów przy użyciu telefonów komórkowych. Stworzy to wiele szans dla nowych biznesów jak i również powstanie pole do walki pomiędzy gigantami, walki która zaczyna się już dziś.
Z innych ciekawszych trendów – nasze urządzenia będą śledzić nas jeszcze bardziej – a młode pokolenie nie będzie widziało w tym nic złego. Nasze położenie i odczyt różnych danych z urządzeń, które posiadamy, będą nowymi „ciasteczkami”, służącymi do dostarczania nam lepszych, ciekawszych serwisów oraz reklam, którymi coraz częściej będą pionowe reklamy wideo.
Smartzegarki, smartopaski, smartokulary… niemal każdy gadżet może być teraz „smart”. Czy korzystasz z takich rozwiązań?
Uwielbiam gadżety i już bodajże 5 lat temu straszyłem domowników, chodząc po domu w headsecie EEG 🙂 Dlatego też z niecierpliwością czekałem na większą popularyzację IoT. Dziś dostępność smartopasek i smartzegarków jest duża, choć wraz ze wzrostem ilości urządzeń, które posiadamy, zwiększa się koszmar ładowania ich baterii. Koszmar ten sprawił, że porzuciłem używanie wielu takich urządzeń i z gadżetów na co dzień używam jedynie bezprzewodowych słuchawek z pulsometrem do biegania.
Bardziej interesujące jest dla mnie zastosowanie bikonów oraz smart-sterowników w naszych domach – uważam, że to one mogą realnie ułatwić (tudzież uprzyjemnić) nasze codzienne życie.
Wygłosisz prelekcję na Mobile Trends Conference 2016. O czym będzie Twoje wystąpienie?
Opowiem o ewolucji świata aplikacji mobilnych, o tym jak powstają tzw. super aplikacje, które często stają się zalążkiem mniej lub bardziej zamkniętych ekosystemów mobilnych. Wyjaśnię też jak powstawianie takich ekosystemów tworzy nowe wzorce zachowań użytkowników oraz jakie stwarza nowe możliwości (i niebezpieczeństwa) dla twórców aplikacji.

Udostępnij
Mobile Trends
Zobacz także