Konferencje

2 razy A, czyli Asus i Android

Smartfony, netbooki, a teraz tablet Nexus 7. System Android zdominował rynek urządzeń mobilnych. Jaki jest Nexus7? Co sprawia, że jest urządzeniem przydatnym i użytecznym?
Dla mnie firma Asus kojarzy się z wysokiej jakości sprzętem, który nawet podczas kilkuletniej eksploatacji działa sprawnie i można być z niego zadowolonym. Tym bardziej ciekawi, jak sprawdzi się nowy produkt Asusa i Googla – Nexus7, którego systemem operacyjnym jest Android w wersji 4.3
7 calowy ekran Full HD, technologia Asus TruVivid oraz panel IPS – to trzy elementy, którym należy poświęcić chwilę uwagi. Taka rozdzielczość tabletu sprawia, że jest on wygodny i łatwo się go obsługuje. Dla porównania iPad Mini firmy Apple ma 7,9 cala. Bez obaw, rozmiar nowego Nexusa jest wystarczający, by swobodnie przeglądać strony internetowe, czy korzystać z ulubionych funkcji i aplikacji. Dodać należy, że dzięki  odpowiedniej fakturze na obudowie – nasz tablet nie wypada nam rąk. Z kolei Asus TruVivid, to technologia, dzięki której otrzymujemy gwarancję jakości obrazu, ponieważ poprawia ona jasność kolorów oraz ich głębię, sprawia, że barwy są bardziej radosne i przyjazne. Jeśli chodzi o panel IPS – dzięki niemu możemy oglądać wyświetlane na tablecie treści pod różnymi kątami. Dodatkowym atutem Nexusa7 jest Corning Fit, dzięki któremu wyświetlacz urządzenia jest odporny na zarysowania.
Kilka słów o tym, co Nexus7 ma w sobie. Na to urządzenie składają się: czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro, 12 – rdzeniowy procesor graficzny GrForce, bateria, która wytrzymuje do 10 godzin pracy,  antena WiFi lub modem LTE 4G. Dzięki współpracy z Androidem, Nexus7 posiada wszystkie najważniejsze aplikacje Google, czyli: Gmail, Chrome, Google+ oraz YouTube. Takie rozwiązanie sprawia, że większość użytkowników ma od razu dostęp do swoich danych, bez konieczności instalowania podstawowych usług.
Nexus7 to urządzenie, które ma nie tylko pomagać nam w wykonywaniu codziennych zajęć, ale przede wszystkim jest „mobilnym przyjacielem”, którego możemy łatwo ze sobą zabrać. Mały, lekki i poręczny – jak dla mnie to jego największe atuty.
Źródło:
www.google.pl/nexus/7/
www.tabletowo.pl
Foto:
www.google.pl/nexus/7/

Udostępnij
Zobacz także