Konferencje

Apple: tańszy iPhone 5C oraz koniec sprzedaży iPada 2

Apple podjęło właśnie nowe kroki w zakresie sprzedaży swoich urządzeń. Jeden z nich dotyczy iPhone’a 5C, którego specjalny, tańszy model 8GB, firma przygotowała na rynek europejski i chiński. Drugi krok to zaprzestanie sprzedaży iPada 2 i wprowadzenie nowego iPada 4.

iPhone 5C 8GB taniej dla Europy i Chin

iPhone 5C zyskał swoją nową wersję, o pojemości pamięci wewnętrznej zmniejszonej do 8GB. Taka oferta jeszcze bardziej rozpowszechni iPhone’y wśród średniozamożnych użytkowników. Europejskie firmy telekomunikacyjne już złożyły zamówienia na ten model urządzenia. Brytyjskie O2 oraz francuskie SFR już zdecydowały o sprzedaży tego telefonu za symboliczne 1 euro w ramach wieloletniej umowy z operatorem. We francuskim Apple Store model ten kosztuje 559 euro. iPhone 5C 8GB dostępny jest również w Chinach oraz Australii.
Rozpowszechnienie sprzedaży tego modelu z niższą pojemnością pamięci oraz w niższej cenie to pójście na rękę mniej zamożnym klientom, ale równocześnie też przyznanie się Apple do niezbyt dobrej sprzedaży urządzeń. Premiera iPhone’a 5C miała miejsce we wrześniu, jednak urządzenie najwyraźniej nie sprzedawało się wystarczająco dobrze, skoro producent postanowił obniżyć jego parametry, a co za tym idzie, cenę. Należy jednak pamiętać, iż cena iPhone 5C 8GB staje się niska, ale jak na realia Apple. W Wielkiej Brytanii cena, za jaką sprzedawany będzie ten iPhone (429 funtów), porównywalna jest z 16GB Samsungiem Galaxy S4 lub też LG G2, a już np. 32GB Nexus 5 kosztuje zwykle 100 funtów mniej, niż 8GB iPhone 5C.

Koniec iPada 2 i nowy iPad 4

Apple ogłosiło również, iż zaprzestaje produkcji i sprzedaży tabletu iPad 2, który został wypuszczony na rynek w roku 2011 i zjednał sobie wielu klientów stosunkowo niską ceną. Znalazł on jednak zastępstwo w postaci iPada czwartej generacji z wyświetlaczem Retina, zwanym potocznie iPadem 4. Dostępny jest on w wariancie 16GB pamięci. iPad z Retina kosztować będzie 399 dolarów lub 529 dolarów, w zależności od rodzaju połączenia z siecią.
Źródło:
http://www.engadget.com/2014/03/18/apple-8gb-iphone-5c-europe/
http://www.geek.com/apple/apple-launches-8gb-iphone-5c-still-isnt-a-cheap-iphone-1588223/
http://www.businessinsider.com/apple-killed-the-ipad-2-2014-3

Udostępnij
Zobacz także