Konferencje

BlackBerry w samochodzie? Tak, jest to możliwe

Znane nam terminale BlackBerry, jako urządzenie przystosowane do obsługi i komunikacji dla wielkich firmy i korporacji – rozszerza swoją ofertę i zakres działalności – o branżę samochodową. BlackBerry wychodzi z nową technologią mobilną, która ma zmienić i zrewolucjonizować obsługę samochodów. O co chodzi?
Producenci samochodów tworzą coraz nowsze modele, w których posiadamy tzw. komputer pokładowy. Ich systemy i sposób działania różnią się zdecydowanie od „zwykłych” pojazdów. Nowoczesne samochody potrzebują innego traktowania, np. aktualizacji i optymalizacji oprogramowania, co stanowi integralną część z technologią samochodów – i właśnie tę potrzebę dostrzegł BlackBerry. Już trwają prace z producentami samochodów, w celu modernizacji oprogramowania pojazdów przy pomocy sieci bezprzewodowej. Technologia ta nosi nazwę „Over the Air” (OTA).
Technologia ta jest jak na razie jedyną dostępną na rynku i przystosowaną do sektora motoryzacyjnego. Ma ona na celu zaoszczędzenie czasu kierowców poprzez dokonywanie łatwych, regularnych i bezpiecznych aktualizacji systemu, dzięki którym samochody będą działały sprawnie, i co najbardziej cieszy – nie trzeba będzie planować terminów konserwacji samochodów. Aktualizacja OTA to połączenie wielu elektronicznych jednostek sterujących ECU oraz ciekawego systemu powiadomień. Ponadto Manager Aktualizacji Oprogramowania dla Motoryzacji  umożliwia m.in. nawigację 3D, łączność ze smartfonem,  instalowanie nowych aplikacji oraz możliwość uzyskiwania statusu systemu w samochodzie.
Źródło:
http://beforeyoubuyblog.wordpress.com
Zdjęcie:
Karin & Uwe Annas © Więcej zdjęć na Fotolia.pl

Udostępnij
Zobacz także