Konferencje

HTC Desire 8 – pierwsze informacje o nowym smartfonie od HTC

Jak pisaliśmy kilka dni temu, HTC planuje skupić się na średniopółkowych smartfonach, zamiast jedynie na ich flagowych modelach. Do Sieci wyciekły właśnie informacje dotyczące najnowszego z takich niskobudżetowych smartfonów – HTC Desire 8.
Smartfon ma być typem dual-SIMa, z 5.5-calowym wyświetlaczem. Jego rozdzielczość na razie nie jest jeszcze znana. Tak duży ekran oznacza jednak, iż będzie to największy nie-flagowy smartfon od HTC (poprzedni był HTC Desire 700 z wyświetlaczem 5”). Smartfon wyposażony będzie w kamerę tylną 13 Mpx oraz przednią 5 Mpx.
HTC Desire 8 na pewno będzie przyciągać uwagę swoją plastikową obudową, która najprawdopodobniej dostępna będzie w kilku wariantach kolorystycznych – białym, czerwonym, żółtym, pomarańczowym i niebieskim. Apple ze swoim iPhone’m 5C wyraźnie wyznaczyło nowy, kolorowy trend w mobilnej modzie, za którym podążają kolejni producenci. Z przodu telefonu widoczne będą także głośniki stereo, charakterystyczne dla HTC. Może natomiast zabraknąć androidowych przycisków fizycznych – HTC najprawdopodobniej zdecydowało się umieścić je bezpośrednio na ekranie dotykowym.
W momencie, kiedy smartfony dopiero zaczynały zalewać polski rynek, urządzenia HTC cieszyły się dużą popularnością. Obecnie Samsung oraz Apple mocno przyćmili konkurencję, jednak dzięki licznej grupie docelowej, jaką stanowią osoby poszukujące dobrego telefonu w przystępnej cenie, HTC może udać się odzyskać silną pozycję na rynku.
HTC Desire 8 ma zostać oficjalnie zaprezentowany 18 marca w Pekinie.
Źródło:
http://www.engadget.com/2014/02/12/htc-new-desire-8-series-leak-china/

Udostępnij
Zobacz także