Konferencje

HTC ratuje swój budżet serią średniopółkowych smartfonów

W 2014 roku HTC planuje wzbogacić swoją ofertę o smartfony ze średniej półki cenowej. Ceny tych urządzeń mają wahać się w zakresie 150-300 dolarów. Taki ruch ma podratować budżet firmy, której od jakiegoś czasu doskwierają solidne problemy finansowe.
W 2013 roku HTC przeszło dość ciężkie chwile, bowiem ich udział w rynku globalnym spadł do zaledwie 2%, a ich dochody zmalały aż o 83% w drugim kwartale 2013 roku, w porównaniu do roku poprzedniego. Cher Wang, współzałożycielka i prezes HTC, twierdzi, iż problemy firmy spowodowane są skupieniem się wyłącznie na flagowych modelach smartfonów. Skoncentrowanie się wyłącznie na droższych modelach urządzeń sprawiło, iż HTC przeoczyło lukę, jaką stanowią średnio półkowe telefony, a która może generować bardzo dobre zyski.
W 2013 roku HTC zapowiedziało zwrócenie się ku rynkom wschodzącym. HTC już wcześniej planowało sprzedaż tańszych urządzeń w Chinach oraz rozpoczęcie sprzedaży smartfonów na całkiem nowych rynkach. Wang jednak zmienia nieco tę strategię twierdząc, iż firma nie będzie uderzać w najsłabsze i najmniej znane rynki, które stały się grupą docelową takich firm jak Xiaomi czy Huawei. Ich urządzenia mają być sprzedawane zarówno na rynkach z ugruntowaną pozycją, jak i na wschodzących.
Plany HTC na 2014 rok zapowiadają więc produkcję nowych urządzeń, które będą stanowiły wypośrodkowanie pomiędzy urządzeniami high-endowymi, a tymi najtańszymi. Ponadto firma mocno przygotowuje się do premiery swojego pierwszego urządzenia ubieralnego, o którym pisaliśmy w tym artykule.
Źródło:
http://www.theverge.com/2014/2/10/5396684/htc-new-mid-tier-phones-says-cher-wang-for-150-300-dollars

Udostępnij
Zobacz także