Konferencje

Laptopy i komputery poleasingowe – czy warto kupić?

Decydując się na zakup laptopa, bierzemy pod uwagę, przede wszystkim, specyfikację techniczną. Ważne jest także, aby sprzęt, który jest często narzędziem pracy oraz źródłem rozrywki, spełniał oczekiwania estetyczne. Wielu z nas zastanawia się również, czy kupić laptopa na rynku pierwotnym, czy wtórnym. Pierwsza opcja daje nam, bez wątpienia, nieograniczony wybór modeli i specyfikacji, ale jednocześnie w istotny sposób obciąża nasz budżet. Dobrym wyborem może być zatem komputer poleasingowy.

Laptop poleasingowy

Jak wspomniano, właścicielami nowego sprzętu możemy stać się, kupując go na rynku wtórnym. W większości większych miast funkcjonują firmy oferujące komputery poleasingowe. Zastanawiając się, czy warto kupić laptop poleasingowy, należy brać pod uwagę jego wcześniejsze przeznaczenie oraz rodzaj czynności, jakie mamy zamiar na nim wykonywać. Zazwyczaj, są to urządzenia, które służyły do pracy. Z uwagi na to, iż sprzęt komputerowy niejednokrotnie pełni funkcję reprezentatywną, można spodziewać się, że mimo kilku lat eksploatacji, będzie on w dobrym stanie technicznym i wizualnym. Warto zaznaczyć również, że laptopy poleasingowe często nie sprawdzają się do gier komputerowych czy specjalistycznej grafiki. Zatem, jeśli chcemy korzystać z urządzenia głównie do pracy lub w zakresie standardowego, domowego przeznaczenia, warto kupić komputer poleasingowy.

Odpowiadając zatem na pytanie, czy warto kupić laptopa poleasingowego, należy uznać, że jeśli jego specyfikacja techniczna będzie nam odpowiadała, a stan wskazuje dobrą wcześniejszą eksploatację, możemy jeszcze przez parę lat cieszyć się sprawnym sprzętem za zdecydowanie niższe pieniądze. Aspekt ekonomiczny wydaje się być tutaj bardzo ważny. Ceny używanego sprzętu są zdecydowanie niższe z uwagi na to, że na rynku pojawiają się stale nowości. Analizując ceny owego komputera średniej klasy, można uznać, że jest to wydatek około 2000 – 2500 złotych, w sytuacji, kiedy sprzęt poleasingowy możemy kupić już za 1000 złotych.
Stawiając pytanie, czy warto kupić laptopa poleasingowego, należy też zwrócić uwagę na to, że firmy sprzedające takie urządzenia, udzielają na nie gwarancji. Zatem za dużo niższe pieniądze możemy stać się właścicielami bardzo dobrego sprzętu z zabezpieczeniem na wypadek awarii. Zatem kolejny raz należy uznać, że zakup laptopa poleasingowego jest opłacalny.

Jak kupić komputer poleasingowy?

W tym przypadku najlepszym źródłem będzie Internet. Z jednej strony, firmy leasingowe bardzo często wystawiają swój używany sprzęt na aukcjach internetowych. Z drugiej, natomiast, jest wiele firm skupujących urządzenia IT. W ich ofercie znajdują się nie tylko laptopy i komputery poleasingowe (sprawdź tutaj), ale też podzespoły i akcesoria, które mogą okazać się niezbędne do pracy lub codziennego użytku. Tego typu sprzęt jest także dobrym aktywem w zakresie zewnętrznego finansowania. Wiele osób, zakładając swoją pierwszą działalność gospodarczą oraz chcąc ograniczyć początkowe koszty, a jednocześnie wykazać je w rozliczeniu z fiskusem, decyduje się na ponowny leasing takiego sprzętu. Finansujący wychodzą, natomiast, naprzeciw oczekiwaniom, oferując programy uproszczone, w wyniku których jesteśmy w stanie uzyskać decyzję kredytową w ciągu kilku godzin. W przypadku używanego laptopa lub komputera konieczne będzie zbadanie rynku wtórnego, a jeśli chcemy zakupić urządzenie o nieco mnie standardowej specyfikacji, może być wymagana również wycena. Wszystkie te formalności możemy jednak wykonać w ciągu kilku godzin lub dni.
Sprawdź ofertę laptopów poleasingowych na stronie https://www.laptopypoznan.pl/12-laptopy-poleasingowe i zamów wybrany model, korzystając z przycisku koszyka. Oprócz wysyłki kurierem oferujemy także odbiór osobisty w Poznaniu o Bydgoszczy. Zapraszamy – sklep Zar-Kom!

Udostępnij
Zobacz także