Konferencje

Microsoft Tag przestanie funkcjonować w 2015 roku

Microsoft Tag to system kodów kreskowych opracowany przez Microsoft Research. Został oficjalnie zaprezentowany na targach CES w 2009 roku. Microsoft Tag to dwuwymiarowe, kolorowe kody, używane głównie przez reklamodawców w czasopismach. Kod zeskanowany za pomocą telefonu, przenosi czytelnika na stronę zawierającą więcej informacji o danej reklamie czy produkcie. Jest to alternatywa dla QR kodów, która jednak nie utrzymała się zbyt długo na rynku. System Tag Microsoftu zostanie zlikwidowany w przeciągu dwóch lat, jak 19 sierpnia 2013 roku ogłosiła firma na swojej stronie internetowej.
Microsoft nie wyjaśnił przyczyn swojego postępowania. Decyzja jednak wzbudziła dyskusje na temat długości użyteczności kodów, które za pomocą telefonów komórkowych przenoszą nas ze świata fizycznego, do wirtualnego.
Microsoft Tag funkcjonować będzie do 19 sierpnia 2015 roku. Następnie firma proponuje przeniesienie usług z Microsoft Tag na rzecz platformy ScanLife należącej do firmy Scanbuy. Pomoże to obecnym klientom kontynuować swoje kampanie, używając dotychczasowych Microsoft Tag na platformie ScanLife.
Źródło:
http://www.geekwire.com/2013/microsoft-tag-rip-barcode-service-shut-2015/
http://www.mobilemarketingwatch.com/microsoft-dumps-tag-mobile-barcode-program-35362/
Zdjęcie:
diafana © Więcej zdjęć na Fotolia.pl

Udostępnij
Zobacz także