Konferencje

Mobilna aplikacja YouTube pozwoli na oglądanie filmów w trybie offline

YouTube postanowiło udoskonalić swoją aplikację na urządzenia mobilne. Aplikacja ma być wzbogacona o możliwość oglądania filmików offline – taka informacja pojawiła się wczoraj na oficjalnym blogu serwisu.
Wkrótce dzięki aplikacji YouTube na urządzenia mobilne użytkownicy będą mieli możliwość pobierania filmów, aby móc je obejrzeć w późniejszym czasie off-line. Do tej pory pobieranie filmów z serwisu było sprzeczne z zasadami i warunkami serwisu, ale jak widać, firma postanowiła nieco złagodzić swoją politykę. W zeszłym roku YouTube wprowadził dość wygodną opcję buforowania, która pozwalała użytkownikom na dokończenie w trybie off-line oglądania filmu, który zaczęli oglądać on-line. Teraz YouTube idzie o krok dalej.
Oczywiście wcześniej istniały specjalne strony, za pośrednictwem których pobranie filmów z serwisu było możliwe, jednak opcja pobierania filmów bezpośrednio z poziomu oficjalnej aplikacji YouTube zdecydowanie uprzyjemni użytkownikom korzystanie z serwisu.
Aktualizacja do aplikacji, umożliwiająca oglądanie filmów w trybie off-line, ma pojawić się w listopadzie.  W tym roku YouTube dokonało już kilku innych znaczących aktualizacji. Jedna z istotniejszych pojawiła się w sierpniu. Dzięki niej powstała możliwość przeglądania list z filmami, podczas gdy jeden z nich jest obecnie odtwarzany. Pozostaje nam więc czekać z niecierpliwością na kolejny update aplikacji.
 
Źródło:
http://www.theverge.com/2013/9/18/4743474/youtube-adding-offline-viewing-to-mobile-apps
http://techcrunch.com/2013/09/18/879643/
Zdjęcie:
http://www.theverge.com/2013/9/18/4743474/youtube-adding-offline-viewing-to-mobile-apps

Udostępnij
Zobacz także