Konferencje

Nowa aplikacja od Instagrama – poznajcie Threads


Zaprezentowana aplikacja od producentów Instagrama – Threads, ma służyć wyłącznie do wysyłania wiadomości bliskim znajomym. Poza tradycyjną rozmową, użytkownik będzie mógł  np. udostępnić swoją aktualną lokalizację czy prędkość.

Jak działa Threads?

W oficjalnym komunikacie od Instagrama, aplikacja Threads została opisana jako „nowy sposób komunikowania się z bliskimi przyjaciółmi w dedykowanej, prywatnej przestrzeni”. Dzięki aplikacji użytkownik będzie mógł udostępniać wiadomości, zdjęcia, wideo i Stories dla bardziej ekskluzywnej listy znajomych, którą wcześniej skonfiguruje. 
Aplikacja oferuje również możliwość ustawienia standardowego statusu lub takiego, który automatycznie udostępnia podpowiedzi o miejscu, w którym użytkownik się znajduje, bez podawania dokładnych współrzędnych. Na przykład może pokazywać, kiedy jest w domu, czy w pracy. 
 

Źródło: Dailyweb.pl

Bezpieczne przesyłanie informacji

Ideą aplikacji miało być także zachęcenie użytkowników do wyboru Threads jako bezpiecznego komunikatora do przesyłania bardziej wrażliwych danych. W innych aplikacjach użytkownicy nie mają gwarancji całkowitej poufności. Dodatkowo aplikacja pozwala na udostępnianie swojej lokalizacji w czasie rzeczywistym, którą użytkownik może się dzielić z najbliższymi znajomymi.

Jak wygląda Threads?

Aplikacja opiera się na trzech podstawowych kategoriach danych, do których dostosowała swój wygląd oraz funkcję. Są to:

  • kamera – pierwsza i domyślna funkcja aplikacji zaraz po otworzeniu, dzięki której możemy od razu zrobić zdjęcie oraz nagrać film bez filtrów, aby szybko przekazać go dalej;
  • skrzynka odbiorcza – zbiór wszystkich wiadomości wysłanych do najbliższych;
  • status użytkownika – dostosowanie indywidualnego opisu/emoji.

Ścisły związek z Instagramem

Wszystkie rozmowy między użytkownikami aplikacji – wiadomości, zdjęcia, filmy, historie – pojawiają się zarówno w Threads, jak i Instagram Direct (zwanej także główną skrzynką odbiorczą Instagrama). Niezależnie od wyboru komunikatora osoby posiadająca Threads i tylko Instagrama będą mogły swobodnie prowadzić konwersację. Podobnie, jeśli użytkownik umieścił kogoś na liście bliskich przyjaciół Threads, ale druga osoba nie odwzajemniła mu się tym samym, mogą dalej się komunikować ze sobą – jedna w Threads, a druga w Instagramie.
Pojawia się więc pytanie, dlaczego Instagram postawił na osobną aplikację. Podstawowym argumentem dotyczącym Threads jest związek z misją Facebooka polegającą na skoncentrowaniu się na „znaczących interakcjach”. Według przedstawicieli Instagrama „Masz kontrolę nad tym, kto może się z Tobą skontaktować w Threads”. Innymi słowy, powiadomienia z Threads będą zawsze od osób, na których Ci zależy, a nie od spamerów, czy trolli.

Udostępnij
Zobacz także