Konferencje

Nowy, kolorowy i plastikowy – iPhone 5C

Rzeczy wykonane z plastiku kojarzą się z zabawką, chińszczyzną, podróbką i czymś, co nie jest ani markowe, ani trwałe. Dlaczego zatem na rynku ma się pojawić plastikowa wersja iPhona? Co skłoniło Apple do wypuszczenia takiego produktu?
Powodów jest wiele. Można zacząć od tego najbardziej pospolitego – walka ze stereotypem. Plastik, nie musi oznaczać kiczu, który nie jest mile widziany przez konsumentów. Nowy iPhone, który będzie posiadał plastikową obudowę wcale nie straci na jakości. Swoim kształtem przypomina iPoda, jest mniej „kanciasty” i wygląda naprawdę jak elegancki i luksusowy smartfon, mimo że nie posiada obudowy ze szkła i aluminium.
Poprzednie modele iPhonów były dostępne w kolorach czarnym i białym. Jednak dzięki wprowadzeniu na rynek „plastikowego brata”, użytkownicy będą mogli zakupić smartfona w swoim ulubionym kolorze. Czy to dobre? Myślę, że tak, ponieważ smartfon może być zarówno użyteczny jak i jeszcze bardziej spersonalizowany.

A teraz trochę domysłów…

Niestety nie ma żadnych oficjalnych informacji dotyczących specyfikacji tego smartfona. Z dostępnych źródeł można wywnioskować, że nowy iPhone ma posiadać 4 calowy wyświetlacz oraz czytnik linii papilarnych. Będzie też zadziwiał jeśli chodzi o grubość samej obudowy, ponieważ ma ona wynosić 0,5mm. iPhone w plastikowej obudowie ma być dostępny w wersjach: Zenovo i Zegato/Bertone. W pierwszym przypadku urządzenie ma posiadać procesor Samsung H5P, 1 GB RAM i oczywiście opcję 4G. Jeśli chodzi o drugą opcję, ma się ona wyróżniać modułem LTE i procesorem H6P. Patrząc już na te dane, można stwierdzić, że ta wersja smartfona będzie tak samo dobra, jak inne. Jedyną różnicą będzie sama obudowa. Zapytacie, jak ona będzie się sprawdzać w użytkowaniu? – aby odpowiedzieć na tę kwestię, musimy jeszcze trochę poczekać, tak samo jeśli chodzi o cenę nowego iPhona.
Źródło:
Thinkapple.pl
mobtech.interia.pl
komputerswiat.pl

Udostępnij
Zobacz także