Konferencje

Otwieram firmę budowlaną, jakich sprzętów potrzebuję, żeby zacząć działać?

Wiele osób myśli, że założenie firmy budowlanej wiąże się z olbrzymim nakładem finansowym bo przecież musimy kupić cały sprzęt, koparki, dźwigi, betoniarki itp. a maszyny są bardzo drogie.  A co w sytuacji, kiedy nie dysponujemy dużymi pieniędzmi? Okazuje się, że nie wszystko stracone.
Zastanówmy się nad tym, jakie zlecenia jesteśmy w stanie otrzymać w pierwszym miesiącu naszej działalności. Można przewidzieć, że będą to niewielkie inwestycje, bo przecież musimy zdobyć doświadczenie. Dlatego na początek wystarczy samochód, betoniarka i drobne sprzęty budowlane. Ktoś może zapytać, a co z resztą?
machine-24No właśnie, obecnie na rynku jest wiele firm czy serwisów, które oferują wypożyczenie maszyn budowlanych, urządzeń za niewielką opłatą. Co dla początkującego przedsiębiorcy może okazać się zbawienne. W miarę upływu czasu, jeśli nasza firma zacznie dobrze prosperować i będziemy mogli podejmować się realizacji coraz większych projektów może okazać się, że bardziej opłacalny będzie ich zakup.
Pamiętaj, że zanim całkowicie się poddasz i porzucisz marzenia o własnej firmie, zrób mały research. Może się okazać, że istnieje wiele rozwiązań, dzięki którym będzie można zaoszczędzić pieniądze, nie rezygnując z marzeń.
Dobry plan to postawa sukcesu! Usiądź i na spokojnie wszystko przemyśl. Najlepiej rozpisać, krok po kroku nasze działania, sporządzić kosztorys. Warto poprosić osobę, która się na tym zna, żeby nam pomogła. Nie zakładaj od razu najbardziej optymistycznej wersji, ale też nie bądź przesadnym pesymistą. Zrób rozeznanie, na co jest zapotrzebowanie na rynku. Może zostaniesz specjalistą w danej dziedzinie.
W tej branży najczęściej działa się z polecenia, dlatego usługi trzeba świadczyć na wysokim poziomie. Jeśli Twoją wizytówką będzie dobra jakość, solidność i rzetelność, to wtedy nie trzeba się martwic o klientów, sami się zgłoszą! Skupiaj się na tym, żeby nie brać jak najwięcej zleceń, tylko tyle ile jesteś w stanie dobrze zrealizować.
A teraz, bierz się do pracy, im wcześniej zaczniesz, tym szybciej możesz odnieść sukces!

Udostępnij
Zobacz także