Konferencje

Prezentujemy Apple Watch Series 5


Firma Apple zaproponowała klientom nową wersję Apple Watch. Biorąc pod uwagę wygląd zegarka, nie różni się praktycznie niczym od jego poprzednika. Znaczące zmiany możemy zauważyć podczas użytkowania. Czy posiadając “czwórkę” warto zdecydować się na wymianę? Który model wybrać przy zakupie?

Niezmienny kultowy design

Apple Watch Series 5 pod względem wizualnym się nie zmienił, porównując z wcześniejszym modelem. Jest dostępny w wielkości 44mm lub nieco mniejszej 40mm. Obudowa nadal pozostała smukła – 10,7mm, natomiast waga modelu 44mm to tylko 36 gramów. Jest ledwo zauważalny na nadgarstku, nigdy nie zostaje uwięziony pod mankietem koszuli, a zakrzywiona obudowa jest ponadprzeciętnie ergonomiczna. Wygląd zegarka Apple Watch Series 5 nie zmienił się, ponieważ po prostu nie było takiej potrzeby. Jedynym sposobem na rozwinięcie zegarka jest technologia, aby obudowa była jeszcze cieńsza, a ramki mniejsze.

Wyświetlacz Always-On Retina

Najbardziej znaczącą zmianą od Apple jest wprowadzenie wyświetlacza Retina Always-On. Ekran jest cały czas aktywny – sprawdzając godzinę, czy progres treningowy, nie trzeba już go “rozbudzać” kliknięciem, tylko informacje widoczne są od razu. Po takiej informacji samo nasuwa się pytanie o długość pracy baterii, jednak Apple zapewnia, że panel LPTO wraz z czujnikami oświetlenia zapewnia maksymalną energooszczędność. Kiedy zegarek nie wykrywa aktywności, wyświetlacz automatycznie przygasa, a jego częstotliwość odświeżania spada z 60 do 1 Hz. Jeśli chodzi o tarcze zegarka, użytkownik ma teraz większy wybór opcji, z których prawie wszystkie można dostosować do indywidualnych potrzeb. 

Nowości w Apple Watch Series 5

W nowym modelu zegarka znajdziemy także wbudowany kompas. Przy odpowiedniej konfiguracji z aplikacją Mapy, będziemy zawsze pewni, że podążamy w prawidłowym kierunku. Co więcej, Apple rozwinął usługę monitoringu zdrowia. Oprócz standardowego EKG zegarek mierzy natężenie hałasu w otoczeniu, a także śledzi kobiecy cykl. Najnowszy model od Apple zwraca uwagę na szeroko pojętą intensywność aktywności – dokładnie analizuje nasz ruch, czy jest on wystarczający dla danej jednostki. Opcje typu wyświetlanie powiadomień z telefonu, odtwarzanie muzyki, zakupy w sklepach itd. pozostają bez zmian w porównaniu z poprzednikiem.
 

Udostępnij
Zobacz także