Konferencje

Tu warto być! Tegoroczne europejskie konferencje dla programistów

Mogłoby się wydawać, że rok powoli się kończy, ale to właśnie sezon jesienny obfituje w konferencje z branży mobile. W artykule przedstawiamy europejskie konferencje nadchodzących tygodni, na których nie może zabraknąć żadnego programisty z branży!
1. Apps World, 22-23 października 2013, Londyn, Anglia
Konferencja stanowi raj dla aplikacjomaniaków. Konferencja na światowym poziomie. W zeszłorocznej edycji uczestniczyli przedstawiciele takich firm jak: BBC Worldwide, Nokia, CNBC, Samsung, Google oraz wielu innych marek. Udział w wydarzeniu z pewnością wzbogaci cię o wiedzę z zakresu mobile i najnowsze trendy. Pomoże także zdobyć wiele cennych kontaktów i wskazówek oraz przekaże wiedzę na temat odpowiednich narzędzi i technik, które sprawią, że zarówno twoja aplikacja, jak i kampania mobilna okażą się sukcesem.
2. SmartDevCon, 12-14 września 2013, Katowice, Polska
SmartDevCon to rodzimy akcent na ogólnopolskiej arenie konferencji branży mobile. Wydarzenie ma wypełnić dotychczasową lukę, jaka istniała na mobile’owej mapie Europy. Konferencja ma być okazją do spotkania i wymiany kontaktów wszystkich zainteresowanych branżą mobile, a więc: tabletami i smartfonami, a także konsolami do gier czy też rozwiązaniami z grup connected/smart TV i IVI. Tematyka konferencji to m.in. obecne i wschodzące platformy mobilne, nowe urządzenia inteligentne,  mobilne: interfejsy, standardy, płatności, tworzenie aplikacji i wiele, wiele innych.
3. MobX Conference, 13 września 2013, Berlin, Niemcy
Konferencja ma na celu zgromadzić w jednym miejscu ludzi zainteresowanych branżą mobile nie tylko z Europy, ale i z całego świata. Wszystko po to, aby uczyć się od najlepszych. Ponadto, na dzień przed konferencją, odbędą się warsztaty tematyczne. Konferencja obejmie tematyką takie obszary branży jak Mobile User Experience, tworzenie interaktywnych rozwiązań dla urządzeń mobilnych, czy interfejsów  dla urządzeń inteligentnych. Podsumowując: wszystko, co tylko można powiedzieć na temat UX, interfejsów i interaktywności w branży mobile w jednym miejscu.
4. PhoneGap Day EU, 24 września 2013, Amsterdam, Holandia
Jest to druga edycja europejskiej konferencji dedykowanej technologii PhoneGap. Podczas konferencji będzie można poznać twórców technologii oraz innych użytkowników PhoneGap. Przedstawione zostaną najnowsze informacje oraz plany z tego obszaru. Podobnie jak przypadku MobX, na dzień przed konferencją zorganizowane zostaną warsztaty – niestety miejsca na nie zostały już wysprzedane, co może zwiastować jedynie sukces konferencji.
5. Droidcon Amsterdam, 24-26 listopad 2013, Amsterdam, Holandia 
Droidcon, jak nazwa sugeruje, to wiodąca na świecie konferencja na temat systemu operacyjnego Android. W tym roku miała już kilka swoich edycji, w październiku, poza Holandią, pojawi się także w Hiszpanii, Rumunii i Londynie – można więc dogodnie wybrać lokalizację. Konferencja organizowana jest z dużym rozmachem i zrzesza światowych znawców w kwestii Androida. Dla osób interesujących się tym systemem – pozycja obowiązkowa!
6. DevReach, 1-2 października, 2013, Sofia, Bułgaria 
Konferencja DevReach pretenduje do miana najważniejszej developerskiej konferencji w centralnej i wschodniej Europie. Pierwszy raz została zorganizowana w 2006 roku. Konferencja tworzona jest z myślą o profesjonalistach z branży IT, zainteresowanych przede wszystkim rozwojem aplikacji. Udział w wydarzeniu gwarantuje zdobycie wiedzy od najlepszych z branży, poznanie wielu praktycznych wskazówek, a także cenną wymianę kontaktów i wzbogacające dyskusje.
Zdjęcie:
koya979 © Więcej zdjęć na Fotolia.pl

Udostępnij
Zobacz także