Konferencje

"Złoty" iPhone 5S oraz "plastikowy" iPhone 5C plus iOS 7, czyli premiery Apple

Wczoraj Apple zaprezentowało długo wyczekiwane, nowe iPhone’y. Dwa nowe modele oznaczone są cyfrą 5, jednak towarzyszą im inne litery – na rynku pojawi się ekskluzywny iPhone 5S i tańszy iPhone 5C. Telefony wejdą do sprzedaży 20 września.

„Złoty” iPhone 5Siphone 5s

Zacznijmy od iPhone’a 5S. Telefon z największą pojemnością pamięci – 64GB – kosztować ma 399$, 32GB – 299$, a 16GB – 199$. iPhone 5S wygląda podobnie do obecnego iPhone 5, ale posiada kilka znaczących ulepszeń. Najbardziej znaczącą nowością jest przycisk „home”, który wyposażony został w skaner linii papilarnych. Dzięki niemu telefon będzie mógł zostać odblokowany na podstawie odcisku palca, ale pozwoli on także na logowanie się do aplikacji czy sklepu iTunes bez użycia hasła, które zastąpią nasze linie papilarne. Jeszcze niedawno takie rozwiązania stanowiły czysto futurystyczne wizje, a jak widać obecnie powoli wchodzą one w życie codzienne.
Również sam design przycisku „home” uległ zmianie – jest on obecnie całkowicie gładki, otoczony okręgiem z nierdzewnej stali, pokryty przyjemnym w dotyku materiałem odpornym na zadrapania. Z przycisku zniknął kwadrat wpisany w koło.
Ulepszony został także czujnik i tak świetnego już aparatu, dzięki czemu zdjęcia będą lepiej doświetlone i będą miały lepszą jakość. Aparat posiada dwie lampy LED, które również wpływają na poprawę jakości zdjęć wykonywanych w kiepskich warunkach i pozwalają na wierne odzwierciedlenie kolorów. Aparat ma także funkcję robienia kilku zdjęć za jednym naciśnięciem przycisku, spośród których będziemy mogli wybrać jedno najlepsze ujęcie.
Nowy procesor, zwany A7, jest dwa razy szybszy od procesora w iPhone 5 i aż 40 razy szybszy od pierwszego modelu iPhone’a!

„Plastikowy” iPhone 5C

iphone 5c

iPhone 5C ma bardzo zbliżoną specyfikację do swojego poprzednika, iPhone’a 5, jednak jego obudowa wykonana jest z plastiku i dostępna będzie w 5 jasnych kolorach – białym, żółtym, zielonym, niebieskim i różowym. Telefon dostępny będzie w wariantach 16GB w cenie 99$ oraz 32GB za 199$. Jest to więc wyjątkowo przystępna cena jak na dotychczasowe produkty Apple.
Telefon nie ma widocznych żadnych łączeń, a jego bryła jest idealnie jednolita. Procesor A6 to ten sam, jaki znajdziemy w iPhone 5. Bateria jest nieco większa od poprzedniego modelu, aparat również uległ ulepszeniu – iPhone 5C wyposażony jest w aparat 8Mpx FaceTime HD.
 

Nowy system operacyjny iOS 7

Obydwa telefony wyposażone są w nowy system operacyjny iOS 7. System wzbogacony został m.in. o iTunes Radio, który pozwala na darmowe odsłuchiwanie muzyki . Aparat w telefonach  iOS 7 będzie miał wbudowane filtry znane z Instagramu.
 
Źródła:
http://www.businessinsider.com/apple-announces-iphone-5s-2013-9
http://www.businessinsider.com/apple-iphone-5c-2013-9
http://www.businessinsider.com/iphone-5s-and-5c-features-2013-9?op=1

Udostępnij
Zobacz także