Konferencje

Zmieniony interfejs Map Google i funkcja tworzenia list miejsc wartych odwiedzenia

Ostatnie zmiany w interfejsie Map Google okazały się jedynie początkiem modernizacji. Dzięki nowej funkcjonalności, użytkownicy aplikacji będą mogli zapisywać i tworzyć listy ulubionych miejsc, a także udostępniać utworzone zestawienia znajomym.

Mapy Google z nową „funkcją społecznościową”

Zmiany nie zostały jeszcze wprowadzone w polskojęzycznej wersji aplikacji, ale zapewne można spodziewać się ich w ciągu najbliższych tygodni (niektórzy mogą już korzystać z opisywanej funkcji). Główny punkt programu stanowi możliwość zapisywania list ulubionych obiektów. Aktualnie w Polsce możemy robić to jedynie gwiazdkując wybrane miejsce, które trafi w ten sposób do działu „Zapisane” w sekcji Map Google nazwanej „Twoje miejsca”.

 

Listy miejsc wartych odwiedzenia i udostępnienia

Domyślnie w zakładce „Zapisane” będzie można tworzyć własne listy ulubionych miejscówek, udostępniać je znajomym oraz zapisywać w pamięci telefonu. Oprócz tych własnoręcznie utworzonych, pojawią się także listy przypisane z góry takie jak: „Ulubione” oraz „Chcę odwiedzić”. Pod pewnymi względami Mapy Google zaczynają przypominać inną aplikację wyszukiwarkowego giganta – Trips Advisor.

Mapy Google wygodniejsze i szybsze

Niedawna aktualizacja Map Google uprościła natomiast samo korzystanie z aplikacji, oddając w ręce użytkowników trzy, spersonalizowane sekcje, które można otworzyć przesuwając w górę belkę widoczną w dole aplikacji. Pierwsza z zakładek pomaga w wyszukiwaniu i odkrywaniu nowych obiektów. Zawiera np. kategorie miejsc i propozycje na podstawie lokalizacji. Dwie kolejne sekcje skupiają się na transporcie samochodowym i publicznym. Znajdziemy w nich przydatne informacje na temat natężenia ruchu w okolicy, najbliższych przyjazdów i odjazdów środków transportu (busów, tramwajów, pociągów itd.) oraz dodatkowe wskazówki takie jak czas przejazdu optymalną trasą (możliwe jest także szybkie przejście do trybu samochodowego).

Stare funkcje w nowym układzie

Większość wymienionych wyżej funkcji znaliśmy już z poprzednich wersji Map Google, jednak nowy sposób ich rozłożenia ma pozwolić na znacznie szybsze korzystanie z najważniejszych możliwości aplikacji w trakcie codziennych podróży. Rzeczywiście, nowy interfejs pozwala skutecznie podglądnąć gdzie znajduje się najbliższy bankomat, apteka lub sklep spożywczy (możliwe jest stosowanie dodatkowych filtrów). Aplikacja bezproblemowo informuje także o informacjach na drodze oraz natężeniu ruchu. Na razie zmiany pojawiły się jedynie w Androidowej wersji Map, właściciele iPhone’ów będą musieli poczekać na ich wprowadzenie.
Źródło:
blog.google
blog.google

Udostępnij
Zobacz także