Konferencje

13 najbardziej innowacyjnych firm na Mobile World Congress 2017


Pomiędzy 23 lutego a 2 marca w Barcelonie odbyła się największa konferencja na świecie poświęcona trendom i przemysłowi mobilnemu. Podczas kongresu wiele firm zaprezentowało swoje nowe projekty oraz osiągnięcia, jakie do tej pory udało im się zgromadzić na swoim koncie. Poniższy artykuł przedstawia 13 najlepszych i najciekawszych uczestników tegorocznego kongresu. Jesteście zainteresowani? To ruszamy!

1.Fashwell 

Coraz częściej słyszy się w branży e-commerce o tzw. funkcji wyszukiwania obrazem. Fashwell to narzędzie zaprojektowane z myślą o przemyśle modowym, działające jak wyszukiwarka, z tym, że posiadające opcję wyszukiwania interesujących nas rzeczy właśnie za pomocą zdjęć. Funkcja ta ma za zadanie zautomatyzować i przyspieszyć proces zakupowy oraz co najważniejsze, dać klientom dokładnie to, czego poszukują. Funkcja wyszukiwania obrazem obejmuje rozdzielanie całego stroju na poszczególne części garderoby. To pozwala sprawdzić jakie sklepy oferują interesujące nas, pojedyncze produkty. Użytkownik może również skorzystać z funkcji rekomendacji produktu w różnych sklepach. To znaczy, że po wczytaniu zdjęcia aplikacja wyświetla dostępność tego produktu (lub produktów bardzo podobnych) w bazie sklepów online wraz z ich cenami.

2. Bango 

Bango już na początku procesu logowania wzbudza zaufanie ponieważ wysyła link do aktywacji konta przez wiadomość SMS co zapewne ma pomóc w zapewnieniu bezpieczeństwa transakcji. Jednak po kliknięciu w link pojawia się problem z logowaniem. Aby uzyskać dostęp do strony wymagane jest połączenie z siecią komórkową nie z WI-FI. Po zastosowaniu się do wskazówek wcześniejszy komunikat pozostaje bez zmian. Niestety to uniemożliwia przetestowanie tego narzędzia. Pozostaje nam więc ogólny opis jego funkcjonalności. Zatem, Bango  to nic innego jak platforma zbierająca w jednym miejscu wszystkie nasze transakcje wykonywane online. Współpracuje z popularnymi markami, między innymi z Google Play, Pay pall, czy Amazon.com.  Aplikacja ta pozwala to na uporządkowanie wszystkich płatności online, oferuje również możliwość pobrania dokumentu z wykazem wszystkich transakcji dokonywanych za pośrednictwem sieci.

3. Kitewalk 

Kitewalk to aplikacja reklamowa, wykorzystująca aktualne położenie potencjalnych klientów. Ważnym elementami działania tej aplikacji jest właśnie geolokalizacja oraz spersonalizowany przekaz. Dodatkowo, treści wysyłane są w czasie rzeczywistym. Użytkownik przechodząc obok placówki, będzie mógł on otrzymywać powiadomienia dotyczące ofert, wyprzedaży czy innych rzeczy, które dana firma chce konsumentowi zaprezentować.

4. Mallze

Aktualnie na rynku jest bardzo duży wybór aplikacji zakupowych, jednak Mallize wyróżnia się na tle innych tym, że posiada ogromną, liczącą ponad 150 pozycji bazę różnych marek w jednym miejscu. Bardzo dobrze zaprojektowany jest interfejs aplikacji – przyciąga prostotą i przyjemny w odbiorze. Ciekawym jego elementem jest odniesienie do aplikacji randkowych – przesuwając w lewo odrzucamy produkt, a przesuwając palcem w prawo „przypisujemy” mu serduszko i automatycznie ląduje on w naszej bazie ulubionych. Aplikacja działa bardzo szybko i nie ma praktycznie problemu z ładowaniem grafik – to bardzo duży plus. Generuje również powiadomienia, gdy produkt znajdujący się w naszych ulubionych zostanie przeceniony.

5. Macco robotics 

Macoo robotics specjalizuje się w opracowywaniu kreatywnych i przyjaznych robotów dla różnych sektorów takich jak: aktywny wypoczynek i rozrywka, marketing, zdrowie, edukacja, czy turystyka. Zajmuje się również tworzeniem inteligentnych robotów pomocnych w gospodarstwie domowym. Misja firmy to wprowadzenie robotyki w codzienne życie, ponieważ jak twierdzą „roboty mogą uczynić nas bardziej ludzkimi”. Prawdopodobnie chodzi o przełożenie części obowiązków na zaprojektowane przez nich urządzenia, co pozwoli na zajęcie się tym co naprawdę w życiu ważne.

6. Truphone 

Truphone przeznaczony jest dla osób, które chcą  podróżować po świecie lub często wyjeżdżają służbowo, a nie chcą  tracić na jakości i szybkości połączeń. Karta SIM opłacona z góry, oferuje klientowi doskonałą łączność na całym świecie oraz możliwość wyboru aż ośmiu międzynarodowych numerów. Wszystko to, jak zapewniają twórcy w całkiem rozsądnej cenie.

7. Psonar 

Psonar to kolejna na rynku aplikacja muzyczna. Hasło na stronie twórców brzmi: “Bez zobowiązań, bez abonamentu, bez reklam”. Nie ulega wątpliwości, że brak reklam i cyklicznych opłat zachęciłby niejednego melomana. Szczególnie, że  popularny serwis Spotify, mimo ogromnej muzycznej bazy, jednak ma pewne ograniczenia jeśli nie mamy wykupionego pakietu Premium. W aplikacji Psonar użytkownik płaci jedynie za udostępniane przez siebie utwory. Ma również możliwość dodania funduszy do swojego konta, ale nie jest to konieczne. Jednorazowa opłata za  brak irytujących reklam? To zapewne zachęci część użytkowników do sprawdzenia tego narzędzia.

8. Tech4Freedom 

Miliony ludzi na całym świecie musi codziennie radzić sobie z niepełnosprawnością oraz  problemem wykluczenia społecznego. Tech4Freedom wychodzi na przeciw problemom osób niedowidzących i prezentuje pierwsze urządzenie, które każdy niepełnosprawny może dostosować do swoich potrzeb.  The Box (bo tak nazywa się urządzenie) wyposażone jest w funkcję NFC, która pozwala osobom niedowidzącym w rozpoznawaniu obiektów wokół nich, posiada również sygnalizatory pomagające w kontroli przeszkód, kompas a nawet awaryjną ładowarkę do smartfona. Firma ta do tej pory pomogła ponad 70 milionom osób niepełnosprawnych wzrokowo w 14 krajach na świecie.

9.Myamanu 

Maymanu Clik to pierwszy na świecie inteligentny bezprzewodowy tłumacz z możliwością tłumaczenia 37 języków w czasie rzeczywistym. Celem twórców była pomoc w komunikacji pomiędzy ludźmi poprzez niwelowanie barier językowych. Bezprzewodowe słuchawki pozwalają na tłumaczenie języka bez względu na lokalizację.  Pozwalają również w  łatwy sposób zamówić jedzenie czy zapytać o drogę w języku, którego nie znamy zbyt dobrze bez stresującej obie strony rozmowy “na migi”.

10. Studio Liddell 

Studio założone zostało w roku 1996, a sławę zdobyło wszechstronnymi i oryginalnymi usługami.  Na przestrzeni lat awansowało do miana renomowanego światowego lidera w tworzeniu wysokiej jakości treści wizualnych. Od tworzenia animacji telewizyjnych, poprzez wsparcie dla technologii VR czy AR aż po tworzenie materiałów do kin 4D. Tak długa obecność na rynku i niesłabnąca innowacyjność sprawiła, że nie mogło Studia Liddel zabraknąć na tej liście.

11. P2i 

Od jakiegoś czasu niezwykle popularna jest ochrona telefonu przed różnymi uszkodzeniami oraz czynnikami zewnętrznymi takimi jak brud czy woda. P2i jest jednym z liderów jeżeli chodzi o tworzenie hydrofobowej ochrony na urządzenia elektroniczne. Produkty tej firmy chronią telefony przed wilgocią, pogodą, zachlapaniem a nawet przed niezamierzoną kąpielą urządzenia w cieczy. Co ciekawe oprócz zaangażowania w ochronę elektronicznych urządzeń firma zajmuje się również wykonywaniem odpornych na różne warunki ubrań dla żołnierzy!

12. Mobovivo 

Mobovivo jest platformą gromadzącą wokół siebie fanów różnego typu gier sportowych. Rozgrywki prowadzone w czasie rzeczywistym, za pośrednictwem sieci, więc posiadają tak ważny i popularny w dzisiejszym świecie element społeczny technologii. Portal oprócz gier oferuje również materiały wideo oraz możliwość integracji platformy z telewizorem. Do tej pory platforma zgromadziła mnóstwo graczy i fanów sportu z 18 krajów całego świata.

13. Familyar 

Famylyar jest platformą społecznościową łączącą osoby starsze i ich rodziny. Jej zadaniem jest pomoc rodzinom w opiece nad osobami starszymi. Oferuje aplikacje skierowane dla członków rodziny, ale i specjalnie zaprojektowany interfejs dla osób starszych. Jedną z najbardziej przydatnych funkcji jest możliwość stworzenia przejrzystego planu dnia, wraz z przypomnieniami o lekach czy wizytach u lekarza. Aplikacja umożliwia również prowadzenie wideo-rozmów, oraz bardzo przydatną funkcję dodawania do ekranu głównego 3 najważniejszych kontaktów oraz 3 ulubionych aplikacji.
Źródło: http://mashable.com/2017/03/09/mwc-startups/?utm_cid=hp-h-3#Ilwh7r1IfGq4

Udostępnij
Zobacz także