Konferencje

Cała branża cybersecurity na wyciągnięcie ręki – podsumowanie CONFidence 2022

Za nami kolejna edycja CONFidence 2022, jednej z największych i najstarszych konferencji poświęconych tematyce IT security w Polsce. Ta edycja była wyjątkowa pod jednym względem – było to pierwsze spotkanie na żywo po trzech latach przerwy związanej z pandemią. Ten powrót do formuły stacjonarnej spotkał się z ogromnym entuzjazmem, przyciągając aż 1200 uczestników.

Możliwość spotkania ekspertów cyberbezpieczeństwa z różnych środowisk i bezpośredniej wymiany doświadczeń to nieoceniona wartość tej konferencji. “Nadszedł czas, by powrócić do spotkań na żywo, zobaczyć znajomych, spotkać innych specjalistów i współpracować z nimi” – podsumował Ido Naor, światowej sławy researcher, założyciel Security Joes i członek Rady Programowej. Wielu uczestników opuściło konferencję z zalążkami nowych projektów lub wartościowymi szansami rekrutacyjnymi.

Ogrom informacji

Tak najprościej można podsumować bogaty program konferencji. W ramach wykładów i warsztatów uczestnicy mieli szansę zdobyć praktyczne umiejętności, przeanalizować głośne przypadki ataków z całego świata i poznać od podszewki metody działania cyberprzestępców. Na scenie wystąpili eksperci o międzynarodowej renomie, w tym znani hakerzy, przedstawiciele instytucji finansowych i organizacji rządowych. Co ważne, prelegenci występujący na CONFidence są otwarci na dyskusje, dlatego sesje pytań niejednokrotnie okazywały się równie emocjonujące jak sama prezentacja.

Spotkanie polskiej branży security

Obok technicznych wykładów, konferencja CONFidence jest znana w branży z niepowtarzalnego klimatu. “Niesamowita atmosfera i ogrom specjalistów zebranych w jednym miejscu” – tak tegoroczną edycję konferencji podsumował Dominik Rozdziałowski, nadkomisarz Policji i Naczelnik Wydziału do walki z Cyberprzestępczością w KWP Kielce.

Zarówno skala wydarzenia, jak i swobodna atmosfera sprawiają, że nigdzie indziej nie można liczyć na równie owocne działania projektowe, biznesowe czy rekrutacyjne. “Największą mocą tej konferencji są ludzie i znajomi z branży, chyba każdy, kto robi w bezpieczeństwie, tutaj jest. Jeśli komuś zależy na nawiązaniu kontaktów, poznaniu ludzi z odpowiednich miejsc, to jest to miejsce, w którym warto być” – mówi Piotr Konieczny, specjalista IT security, pentester i założyciel serwisu Niebezpiecznik.pl.

Następna edycja: 5-6 czerwca 2023

Branża cyberbezpieczeństwa jest niesamowicie dynamiczna i wymaga stałej czujności, dlatego CONFidence się nie zatrzymuje. Już teraz ruszają przygotowania do kolejnej edycji, która odbędzie się 5-6 czerwca 2023 w Krakowie. Szczegółowe informacje o tym wydarzeniu będą dostępne już wkrótce na: https://confidence-conference.org

Udostępnij
Zobacz także