Konferencje

Czy warto kupować laptopy poleasingowe?

Laptopy poleasingowe są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które poszukują tanich, ale jednocześnie wydajnych urządzeń o dobrych parametrach. Warto jednak wiedzieć jaki model będzie najlepszym dla nas rozwiązaniem.

Czym są laptopy poleasingowe?

Sprzęt poleasingowy to urządzenie, które było wykorzystywane najczęściej przez daną firmę na podstawie leasingu. Jest to bardzo popularne rozwiązanie, ponieważ pozwala na obniżenie kosztów zakupu komputerów i laptopów. Przedsiębiorca zamiast wydawać pełna kwotę na zakup sprzętów, może spłacać je w ratach. Używane laptopy z reguły mają około 2 lat użytkowania. Zanim trafią do dalszej sprzedaży, sprawdzany jest ich stan techniczny oraz stan wizualny. Sprzedawane są zawsze w niższej cenie, niż cena rynkowa.

Czy warto kupić poleasingowe laptopy?

Niewątpliwie jedną z największych zalet laptopa poleasingowego jest niezwykle konkurencyjna cena w stosunku do nowych urządzeń, które często mają te same, a niekiedy i gorsze parametry. Firmy nie mogą pozwolić sobie na używanie niskiej jakości laptopów. Najczęściej są to modele o wysokich parametrach, dobrych matrycach oraz dobrej baterii. Urządzenia, które kosztowały 4-5 tysiące złotych w momencie wejścia na rynek, jako poleasingowe, mogą kosztować nawet mniej niż 1 tysiąc złotych. Jest to więc mniej więcej 1/5 ceny za sprzęt, który jest naprawdę wysokiej klasy.

Oferta laptopów poleasingowych jest bardzo zróżnicowana i zależna od konkretnej firmy. W wielu miejscach możemy kupić laptopy używane wiodących producentów takich jak: HP, Dell lub Lenovo. Warto dodać, że większość z firm oferuje gwarancję od 12 do nawet 36 miesięcy.

Czy warto kupić laptopa poleasingowego? Jest on najbardziej opłacalny, jeżeli chcemy mieć dobry sprzęt za niski koszt. Świetnie sprawdzi się w przypadku wyposażenia szkoły bądź biura. Dobry będzie również do użytku domowego podczas codziennych czynności jak oglądanie filmów, przeglądanie Internetu, korzystania z Social Mediów, czy edycji tekstu.

Jak wybrać dobre, ale tanie laptopy poleasingowe?

Tanie laptopy poleasingowe to sposób na zaoszczędzenie kosztów, jednak trzeba uważać w jakich miejscach kupujemy swój przyszły sprzęt komputerowy. Należy wybrać firmę, która dokładnie sprawdza oraz odnawia urządzenia, a sprzedawane produkty są wciąż w dobrym stanie. Profesjonalna obsługa, doradztwo i gwarancja są ważnym elementem, który pozwoli nam dobrze wybrać laptop bądź komputer poleasingowy.

Jednym z najważniejszych pytań, które powinno nami kierować przy zakupie używanych urządzeń jest jago przyszła funkcjonalność. Czy będzie nam służył jako komputer przenośny? Czy będziemy go używać do pracy, czy tylko kilka godzin dziennie przy oglądaniu filmów? Jakiej potrzebujemy pamięci ram? Ważna jest również liczba rdzeni procesora oraz model procesora, odpowiednia karta graficzna, a także wielkość matrycy. Zakupiony sprzęt będzie odpowiadał za nasz komfort pracy, warto więc postawić sobie te pytania jeszcze przed zakupem i porozmawiać z doradcą na temat naszych potrzeb.

Czy procesor Intel Core i5 będzie najlepszym rozwiązaniem?

Procesor Inter Core posiada wiele zróżnicowanych wariantów. Ważne jest, aby określić nasze oczekiwania względem sprzętu, ponieważ co innego kluczowe jest w przypadku procesorów Intel przeznaczonych do prac biurowych, a na przykład do gier. Liczy się przede wszystkim zapotrzebowanie na moc obliczeniową.

W ramach linii Intel Core, możemy wyróżnić cztery serie, które różnią się od siebie między innymi wydajnością:

  1. Intel core i3 – są to pierwsze procesory firmy, które mają wbudowany układ graficzny. Ich premiera odbyła się w 2010 roku. Intel core i3 to procesory uniwersalne służące do codziennej pracy biurowej. Zawierają po dwa rdzenie, choć coraz częściej można trafić na urządzenia również z układem czterordzeniowym. Ich pamięć podręczna wynosi od 3 do 4 MB. Są dostępne w niskiej cenie, jednak mogą mieć ograniczona wydajność w momencie wykonywania paru zadań jednocześnie.
  2. Intel core i5 – bez wątpienia najczęściej wykorzystywane procesory dla użytkowników domowych. Zostały wprowadzone na rynek pod koniec 2009 roku. Intel Core i5, zyskało dużo zwolenników zwłaszcza ze względu na wysoką wydajność. Procesory te są lubiane m.in. w środowisku graczy komputerowych, ze względu na swój stosunek ceny do wydajności. Intel Core i5 jest wariantem serii Intel Core i7. Różni się zwiększeniem pamięci cache, a także podwojoną liczbą wątków.
  3. Intel Core i7 – przeznaczone dla najbardziej wymagających klientów, ponieważ mają największą ilość pamięci cache oraz liczbę rdzeni. Intel Core i7 wykorzystywany jest najczęściej w miejscach wymagających wysokiej mocy obliczeniowej oraz komputerach przeznaczonych dla graczy. Zaawansowani użytkownicy często wybierają modele Intel Core i7 z oznaczeniem litery K. Są to procesory, które pozwalają na podniesienie osiągów w procesie overclockingu.
  4. Intel Core i9 – procesory najbardziej wydaje, ale też najdroższe, w związku z czym wybierają je użytkownicy potrzebujący wyłącznie najwyższych dostępnych osiągów.
Udostępnij
Zobacz także