Konferencje

Infoshare Startup Contest – 20 startupów powalczy o 30 tys. euro.

Znamy 20 startupów – półfinalistów Infoshare Startup Contest. Wśród nich jest aż 8 projektów z Polski. Wszystkie one powalczą o 30 tysięcy euro w gotówce podczas finału konkursu na konferencji Infoshare już 22 maja w Gdańsku, gdzie zaprezentują swoje rozwiązania przed międzynarodowymi funduszami VC i inwestorami.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się blisko 300 startupów z całego świata rozwijających projekty Tech4Good. Większość z nich dostarcza rozwiązania w obszarze zdrowia i wellbeingu, branży żywieniowej, odnawialnych źródeł energii i edukacji.

Spośród wszystkich zgłoszeń, jury wybrało 20, które powalczą w konkursie o 30 tysięcy euro w gotówce, ufundowane przez Prezydenta Miasta Gdańska. Najlepszy polski startup dodatkowo wygra Dziką Kartę, czyli dostęp do programu mentorskiego InCredibles Sebastiana Kulczyka.

Wszyscy półfinaliści otrzymają także Startup Passy, umożliwiające nieodpłatny udział w konferencji oraz dostęp do wszystkich scen i matchmakingu z inwestorami i klientami. Spotkania z inwestorami i partnerami odbywać się będą za pośrednictwem dedykowanej aplikacji do matchmakingu. W 2023 roku odbyło się niemal 2 tys. takich spotkań. W tym roku udział w konferencji potwierdzili m.in inwestorzy związani z Pitchdrive, ZakaVC czy YouNickMint, którzy są gotowi przeznaczyć kolejne miliony na inwestycje w startupy na konferencji Infoshare, jeśli tylko te ich do siebie przekonają.

Organizatorzy Startup Contest podkreślają, że wspierają rozwiązania, które zmieniają świat na lepszy i realizują jeden z 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Pozostałymi kryteriami są: poziom innowacyjności produktu, potencjał biznesowy, zespół oraz prezentacja podczas konferencji.

Pełna lista półfinalistów: https://infoshare.pl/conference/startup-contest/

Startup Contest organizowany jest w ramach Infoshare — największej w CEE konferencji łączącej biznes z nowymi technologiami. Tegoroczna edycja konferencji to aż 8 scen tematycznych, kilkuset czołowych prelegentów z całego świata, ponad 200 wystąpień, strefa partnerska i imprezy towarzyszące, będące okazją do biznesowego networkingu. W 2024 roku Infoshare odbędzie się w dniach 22-23 maja w gdańskim Amber Expo.

Udostępnij
Zobacz także