Konferencje

iPhone 7 bez najpopularniejszego wariantu 64 GB?

Plotki i przecieki prasowe dotyczące kolejnej generacji iPhonów jak zawsze rozbudzają wyobraźnię, ale też drobne obawy klientów Apple. W nadchodzących „siódemkach” Cupertino miało skupić się przede wszystkim na nowych możliwościach wbudowanego aparatu fotograficznego. Dla większości konsumentów najistotniejszymi zmianami mogą okazać się jednak te dotyczące pojemności wewnętrznej nowych smartfonów. Wiele wskazuje na to, że podstawowy, nieprzystający już do dzisiejszych standardów wariant iPhone’a z pamięcią 16GB odejdzie w końcu do lamusa. Jednakże podobny los spotkać może również opcję z 64GB pamięci.
Tymczasem, według danych zgromadzonych przez porównywarkę cen Idealo, to właśnie 64-gigabajtowy wariant iPhone’a 6 miał cieszyć się wśród klientów największą popularnością.

Czy wariant 32-gigabajtowy zastąpi zarówno wersje 16GB jaki i 64GB?

O ile użytkownicy iPhone’ów z 16GB pamięci zapewne coraz częściej odczuwają problem braku wolnego miejsca w smartfonie, o tyle iPhony z 64GB absolutnie wystarczają do przechowywania na nich muzyki, aplikacji czy zdjęć. W tym przypadku pojawia się jednak inny problem, którym pozostaje cena. iPhone 6 w wariancie 64 GB jest przeciętnie o około 400 złotych droższy niż wersja z czterokrotnie mniejszym „dyskiem” (16GB).
Być może w iPhonie 7 Apple zdecyduje się na kompromis między ceną a ilością gigabajtów, stawiając na wariant 32GB, jak w przypadku najtańszych iPadów Pro. A Cupertino prędzej zdecyduje się na właśnie taki krok zamiast wyposażenia swoich smartfonów w sloty na kartę micro SD, których iPhony są pozbawione od swoich początków.

Co zrobi Apple?

Jak podaje Idealo, oprócz 32-gigabajtowych wariantów iPhonów 7, na rynek trafiłyby również wersje ze znanym nam już 128GB i „nowym” 256GB. Ciężko powiedzieć czy Apple rzeczywiście zdecyduje się na włożenie w iPhone’a tak dużej ilości pamięci, biorąc pod uwagę, że jak na razie wyposażone są w nią jedynie najpojemniejsze w ofercie iPady Pro, które reklamowane są jako produkty mogące bez problemu rywalizować z komputerem stacjonarnym jako narzędzie do codziennej pracy. Jednak czy użytkownik smartfona w czasach chmur i bezprzewodowego Internetu LTE potrzebuje rzeczywiście 256GB pamięci wewnętrznej za znacznie wyższą cenę?

Około połowa kupujących wybierała iPhony 6 w wariancie 64GB

Z kolei modele iPhonów 6 z 64GB pamięci wybierane były przez 48% użytkowników i aż 62% nabywców Iphone’a 6S. Z danych pozyskanych przez Idealo wynika również, że choć klienci kupujący najdroższe i największe iPhone’y 6 Plus i 6S Plus decydowali się najczęściej na wersje 64GB, to około 1/3 z nich wybrała najpojemniejszy wariant 128GB. Ceny iPhonów od zawsze uzależnione są właśnie od wbudowanej w nie pamięci (w przypadku iPadów, również od oferowanej łączności – LTE/Cellular lub WiFi).idealo_iPhone-6-z-64GB

Nowy iPhone prawdopodobnie z lepszym aparatem i bez Mini Jacka

Jak można dowiedzieć się z przecieków prasowych, iPhone 7, oprócz prawdopodobnych zmian w wariantach pamięci wewnętrznej, otrzyma również usprawniony aparat fotograficzny, a także, ku niezadowoleniu wielu użytkowników, zostanie pozbawiony standardowego złącza słuchawkowego Mini Jack na rzecz smuklejszej obudowy (słuchawki miałoby podłączać się przez Bluetooth albo złącze Lightning).
Wszelkie wątpliwości dotyczące iPhonów siódmej generacji rozwieje z pewnością wrześniowa konferencja Apple. Możliwe, że premiera nowych smartfonów z Cupertino nastąpi już 16 września.
 

Źródło:
www.idealo.pl

Udostępnij
Zobacz także