Konferencje

Jak stworzyć stronę internetową?

Strona internetowa to dziś podstawa prowadzenia każdej firmy. Jest wirtualną wizytówką przedsiębiorstwa i miejscem do prezentowania oferty. Nie masz jeszcze swojej firmowej witryny i chcesz ją założyć? W artykule podpowiadamy, na co trzeba zwracać uwagę przy jej projektowaniu oraz z czyjej pomocy warto skorzystać. Przeczytaj i sprawdź, czym powinna wyróżniać się skuteczna witryna WWW. Dowiedz się, jak stworzyć własną stronę, która przyciągnie klientów oraz jakie rozwiązanie jest najlepsze dla przedsiębiorców z sektora MŚP.

Tworzenie strony internetowej – dlaczego warto?

W dzisiejszych czasach każdy przedsiębiorca powinien zadbać o własną stronę internetową. Dlaczego? Otóż ludzie szukają produktów, usług i rekomendacji w sieci oraz robią zakupy online. Warto więc to wykorzystać i dać się odnaleźć swoim potencjalnym klientom.

Firmowa witryna to wirtualna wizytówka biznesu, miejsce do prezentowania oferty i ważny kanał, który wspiera sprzedaż. Aby jednak dobrze spełniała swoje zadania, powinna być przemyślana i prawidłowo zaprojektowana. Należy zadbać przede wszystkim o jej atrakcyjny wygląd oraz funkcjonalność.

Dzięki stronie internetowej możesz:

 • przedstawiać odbiorcom swoją ofertę,
 • docierać do potencjalnych klientów 24/7,
 • zwiększać wyniki sprzedażowe,
 • budować wizerunek eksperta w branży,
 • komunikować się z klientami,
 • zdobywać zaufanie i dbać o relacje z odbiorcami,
 • zyskać narzędzie do planowania działań marketingowych.

Co warto wiedzieć przed założeniem strony WWW?

Zastanawiasz się, jak założyć swoją stronę internetową? Do wyboru jest kilka opcji. Możesz np. stworzyć ją samodzielnie w kreatorze stron lub zadanie to oddać w ręce ekspertów.

Wiele zależy od rodzaju biznesu. Aby wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie, trzeba najpierw określić własne potrzeby, oczekiwania i biznesowe cele. Odpowiedz sobie na poniższe pytania:

 • Czy potrzebujesz prostej, czy rozbudowanej i zaawansowanej strony WWW?
 • Jakie funkcje ma pełnić Twoja witryna?
 • Czy masz wiedzę i umiejętności techniczne oraz czas, aby samodzielnie obsługiwać swoją stronę?
 • Czy potrzebujesz wsparcia specjalistów?
 • Jaki budżet jesteś w stanie przeznaczyć?
 • Czy zależy Ci, aby rozwijać swoją działalność w przyszłości?

Pamiętaj też, że zanim założysz swoją stronę, musisz wiedzieć, kto jest Twoją grupą docelową i jakie funkcje ma spełniać firmowa witryna. Warto ustalić priorytety i przygotować szczegółową strategię działania.

Jeśli nie znasz się na projektowaniu i budowie witryn, to najlepszym dla Ciebie wyborem może być nawiązanie współpracy ze specjalistami. Stawiając na kompleksową usługę, dostaniesz nie tylko firmową stronę, ale też pomoc przy jej obsłudze i niezbędne wsparcie techniczne.

Podczas porównywania ofert warto też zwracać uwagę na to, czy firma daje możliwość dostosowania oferty do indywidualnych potrzeb danego klienta i jego biznesu. Mocną stroną jest wybór pakietów i dodatków, które można dobrać do swoich oczekiwań.

Co trzeba mieć, aby założyć swoją stronę internetową?

Musisz wiedzieć, że aby Twoja witryna internetowa istniała i prawidłowo funkcjonowała, potrzebujesz trzech podstawowych elementów, którymi są:

 • domena internetowa,
 • hosting strony,
 • projekt graficzny.

Domena to unikalny adres strony internetowej (np. mojastrona.pl). Składa się z nazwy głównej i rozszerzenia (np. .pl lub .com). Nazwa główna powinna być krótka, ciekawa oraz łatwa do wymówienia i zapamiętania. Powinna kojarzyć się z daną branżą, budować wizerunek i rozpoznawalność w Internecie. Najlepiej, jeśli będzie to po prostu nazwa firmy.

Hosting jest usługą polegającą na udostępnieniu miejsca na serwerze, gdzie przechowywane są wszystkie elementy i pliki, z których składa się dana witryna. Sprawny hosting strony internetowej to podstawa. Dzięki niemu strona WWW jest dostępna dla klientów 24/7 oraz działa szybko i bezawaryjnie.

Jeśli chodzi o projekt graficzny, to powinien on być dopasowany do branży i grupy docelowej. Ważna jest prawidłowo dobrana kolorystyka, spójna z oferowanymi produktami lub usługami. Design ma być atrakcyjny dla oka i podobać się potencjalnym klientom. Projekt strony najlepiej powierzyć profesjonalistom, którzy zadbają o nowoczesny i estetyczny wygląd.

Potrzebujesz pomocy przy wyborze domeny i hostingu? Skorzystaj z usług doradców internetowych WeNet, którzy zapewniają wszystko w pakiecie.

Jakie cechy powinna mieć firmowa strona WWW?

Podczas projektowania firmowej witryny należy zwracać uwagę na wiele ważnych elementów i kwestii. O czym warto pamiętać? Strona będzie przyciągała klientów, jeśli będzie zgodna z aktualnie obowiązującymi trendami. Powinna być responsywna, czyli dostosowana do szerokości każdego ekranu. Coraz więcej internautów przegląda bowiem strony na swoich smartfonach. To dlatego dopasowanie do urządzeń mobilnych jest dziś koniecznością.

Skuteczna witryna jest nie tylko atrakcyjna wizualnie, ale też funkcjonalna i przyjemna w użytkowaniu. Trzeba tutaj zadbać o logiczną i uporządkowaną budowę. Wszystkie elementy muszą znajdować się w dobrze widocznych miejscach. Użytkownik od razu po wejściu na stronę powinien dostrzec interesujące go informacje. Należy sprawić, aby bez problemu się po niej poruszał. Pomogą w tym m.in. czytelne menu oraz jasne komunikaty CTA (Call To Action), czyli wezwania do działania.

Profesjonalna strona internetowa powinna być przyjazna nie tylko dla użytkowników, ale też dla algorytmów Google. Musi być więc prawidłowo zoptymalizowana, aby mogła zajmować wyższe pozycje w wyszukiwarce. Warto pamiętać, że lepszą widoczność w Internecie można osiągnąć dzięki skutecznemu pozycjonowaniu.

Podsumowując, strona internetowa powinna być:

 • estetyczna i przejrzysta,
 • spójna, dopasowana do branży i grupy docelowej,
 • responsywna, nowoczesna i zgodna z trendami,
 • funkcjonalna i intuicyjna w użytkowaniu,
 • szybka i sprawna w działaniu,
 • bezpieczna (powinna mieć wdrożony certyfikat SSL, który jest standardem szyfrowania danych),
 • zgodna z SEO.

Jak stworzyć stronę internetową?

Jak już wspomnieliśmy, jest kilka opcji, które umożliwiają stworzenie strony WWW. Po pierwsze, możesz to zrobić samodzielnie, szybko i łatwo za pomocą kreatora. Kreatory stron internetowych mają jednak ograniczone możliwości. Nie pozwalają wdrożyć nowych funkcjonalności i rozbudować witryny w przyszłości. Poza tym, jeśli skorzystasz z kreatora, to Twoja strona WWW będzie stworzona na gotowym szablonie, który może być użyty też przez innych.

Inne możliwości to platformy oparte o CMS lub model SaaS. Te pierwsze mogą być trafionym wyborem dla osób, które chcą mieć wpływ na stronę i samodzielnie modyfikować jej wygląd czy zawartość. Platformy SaaS to natomiast rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy nie dysponują techniczną wiedzą potrzebną do budowy strony.

Obie opcje wiążą się jednak z tym, że obsługą witryny internetowej trzeba zająć się samodzielnie albo ewentualnie zlecić ją komuś z zewnątrz, ale to sprawia, że finalny koszt się zwiększa. Ponadto trzeba dopłacić za dodatkowe funkcje, a w przypadku CMS-ów także za domenę i hosting.

Budowa strony WWW – dlaczego warto skorzystać z usług specjalistów?

Jest jeszcze jedno rozwiązanie – współpraca ze specjalistami. To najlepsza opcja dla małych i średnich przedsiębiorców, którzy nie znają się na kwestiach technicznych i chcą rozwijać swoją firmę.

Zależy Ci na czasie, ale nie chcesz ograniczać się do gotowych, powtarzalnych szablonów, które są dostępne w kreatorach? Chcesz mieć wpływ na swoją witrynę, ale nie masz wystarczającej wiedzy i potrzebujesz wsparcia? Możesz mieć wszystko w jednym.

Skorzystaj z usług doradców internetowych WeNet, którzy zaprojektują i zbudują Twoją firmową stronę internetową, a dodatkowo zajmą się też jej bieżącą obsługą. Otrzymasz dedykowanego opiekuna, który będzie wspierał Cię przez cały okres trwania umowy. Dostaniesz też nielimitowaną liczbę zmian na stronie WWW.

Witryna stworzona przez ekspertów jest atrakcyjna, nowoczesna i funkcjonalna. Poza tym oferta WeNet to:

 • indywidualny projekt dopasowany do potrzeb klienta,
 • dedykowany opiekun strony i pełna obsługa,
 • domena i hosting w pakiecie,
 • oszczędność czasu i pieniędzy,
 • gwarancja ciągłości działania witryny,
 • duży wybór pakietów i dodatkowych modułów,
 • możliwość stopniowej rozbudowy strony.

Chcesz mieć nowoczesną witrynę, która przyciągnie klientów? Wybierz kompleksową i profesjonalną usługę. Wejdź na WeNet.pl i sprawdź szczegóły oferty. Postaw na współpracę ze specjalistami, którzy są ekspertami w swoich działaniach, znają się na technologii i podążają za trendami. Doradcy internetowi WeNet zrozumieją Twój biznes, wybiorą dla niego najlepsze rozwiązania i pomogą Ci go rozwinąć.

Udostępnij
Zobacz także