Konferencje
Mobile Trends

Nowy iPhone X w natarciu – czy możemy spodziewać się premiery w 2017 roku?

 

Zapewne wielu z entuzjastów produktów  firmy Apple, słyszało mnóstwo informacji i plotek na temat nowej wersji iPhone’a. Ma ona podbijać rynek szerokoekranowym wyświetlaczem, technologią wykrywania twarzy, możliwością bezprzewodowego ładowania baterii oraz tajemniczą nazwą “iPhone X”. Czy to wszystko może sprawić, że nowy model telefonu Apple’a będzie kolejnym hitem?
Powołując się na informacje ze źródeł w ramach łańcucha dostaw firmy Apple, analityk z firmy Cowen and Company  Timothy Arcuri, zapewnia, że rok 2017 będzie rokiem wyróżnionym przez nowy, 5,8 calowy model iPhone X.

Ekrany OLED od Samsunga?

Możliwe, że zakrzywiony ekran OLED będzie bazował na tej samej technologii co wyświetlacze wykonane dla Samsunga – to może mieć sens bo prawdopodobnie to właśnie firma Samsung będzie jedynym dostawcą nowych ekranów.
Jest również prawdopodobne, że głośnik pozwalający na prowadzenie rozmów, kamera odpowiedzialna za wykrywanie twarzy oraz czujniki odcisków palca będą wbudowane bezpośrednio w wyświetlaczu , tak jak telefonie Xiaomi Mi Mix. Wszystko po to aby pozostawić jak najwięcej miejsca na tzw ekran “od krawędzi do krawędzi”.

Plotki czy potwierdzone informacje?

Uzupełnianie kolejnych modeli o nowe funkcje jest formą testowania nowych technologii związanych z rozpoznawaniem twarzy i gestów. Timothy Arcuri spekuluje, że funkcje te będą obsługiwane przez “nowy czujnik laserowy i czujnik podczerwieni montowany w przedniej kamerze urządzenia”. Jakkolwiek przypuszczenia te mogą być niezwykle ekscytujące i ciekawe, tak naprawdę nie ma raportu potwierdzającego te informacje. Być może to dobrze, im dłuższe oczekiwanie tym milsza niespodzianka dla wszystkich fanów telefonów Apple’a 🙂
Mimo, że informacje, które przekazuje Arcuri to głównie spekulacje, to wszystko co mówi, zgadza się z plotkami, które były generowane w ostatnim czasie. Może to świadczyć o tym, że wymienione funkcje faktycznie znajdą się w nowym modelu iPhone’a X.

Odświeżenie marki

Z racji tego, że na rynku pojawia się mnóstwo nowych, ciekawych marek, Apple postanowiło wyróżnić czymś nową wersję swojego ponadczasowego iPhone’a. Tak naprawdę każda kolejna wersja niewiele różniła się od poprzedniej. To nie przeszkodziło w sprzedaży dużej ilości modeli, głównie z powodu silnej pozycji marki na rynku. Jednak moim zdaniem nowe, ciekawe funkcje iPhone, mimo ciągłej jego popularności w klasycznych wersjach, nie tyle marce nie zaszkodzi a może wygenerować nowe, większe zyski. Nowe marki na rynku mobilnym są swego rodzaju wyzwaniem dla marki Apple w kwestii wprowadzania nowych funkcji i niespotykanego w poprzednich modelach designu.
Przejście z ekranu LCD do tzw. ekranu OLED czy wprowadzenie praktycznie niewidocznej ramki wokół wyświetlacza może być pierwszym poważnym krokiem marki Apple w kierunku śmiałego podkreślenia redesignu klasycznych urządzeń tej marki.
Źródło: http://mashable.com/2017/01/18/iphone-x-will-be-yuge/?utm_cid=hp-h-5#XSC5fO12iSqA

Udostępnij
Mobile Trends
Zobacz także