Konferencje

Planujesz sprzedaż iPada? Pamiętaj o jego gruntownym “posprzątaniu”!

W codziennych czynnościach takich jak zakupy w sieci, sprawdzanie konta bankowego czy korzystanie z portali społecznościowych coraz częściej sięgamy po urządzenia mobilne. Tak naprawdę wszystkie te rzeczy robimy raczej za pomocą mniejszych gadżetów niż komputer. Dlatego tak ważne jest zabezpieczenie prywatnych danych. Jak to zrobić? Poprzez “wyczyszczenie” urządzenia przed wystawieniem na aukcji w sieci. Chyba nie chcemy, aby ktoś obcy dostał się do zbioru poufnych informacji o nas, takich jak hasła do konta bankowego, portalu społecznościowego czy e-maila. Pytanie czy jest to trudne? Otóż nie! Z pomocą przyjdzie krótki poradnik, który zamieszczamy poniżej.

1. Upewnij się, że masz kopię zapasową swoich danych

Bardzo ważne jest, aby sprawdzić czy twoje urządzenie miało robioną kopię zapasową w ostatnim czasie. Kopia taka powinna się tworzyć automatycznie, kiedy jesteśmy podłączeni do sieci Wi-Fi, jednak przezorny zawsze ubezpieczony, więc lepiej sprawdzić dwa razy. Aby to zrobić musisz wejść w: Ustawienia > iCloud > Pamięć iCloud > Kopie zapasowe, tam możesz sprawdzić kiedy Twój iPad miał robiony tzw. backup. Jeśli kopia nie była wykonywana w ciągu ostatnich kilku godzin, wykonaj ją ręcznie. Jest to konieczne zanim przejdziesz do czyszczenia pamięci w urządzeniu. Pozwoli na to, aby Twój nowy iPad działał dokładnie tak jak ten, który chcesz sprzedać. Krótko mówiąc, nie stracił wszystkiego co gromadziłeś przez cały okres jego użytkowania.

2. Wyłącz funkcję “Znajdź mojego iPada”

Czas na krok drugi! Trzecim będzie reset iPada, jednak nie jest on możliwy bez wyłączenia funkcji “Znajdź mojego iPada”. Jest to element ochrony urządzenia mobilnego, który pomaga znaleźć iPada, gdy go zgubimy. Aby wyłączyć funkcję “znajdowania” należy wejść w Ustawienia, następnie w iCloud i we wspomnianą już kilka razy opcję “Znajdź mojego iPada”. Teraz wystarczy już tylko przesunąć w stronę napisu “Wyłącz” i gotowe!

3. Zresetuj urządzenie

Po wykonaniu poprzedniego kroku, jesteś gotowy do resetu urządzenia. Aby to zrobić, przejdź do ustawień i przewijaj, aż na ekranie nie wyświetli się opcja “Reset”. Naciśnij ją, a następnie wybierz polecenie “Wymarz całą zawartość i ustawienia”. Ta czynność usunie wszystkie aplikacje, które nie były dostępne w wersji “fabrycznej” urządzenia oraz usunie wszelkie prywatne dane.

4. To wszystko!

Prawda, że proste? Wystarczyło 3 krótkie kroki, aby bezpiecznie przekazać urządzenie w ręce nowego użytkownika, bez strachu o prywatne dane czy hasła. Warto poświęcić tych kilka chwil dla bezpieczeństwa, aby być pewnym, że poufnym informacjom o nas nic nie grozi. Co za tym idzie, spać spokojnie
Źródło: https://www.cnbc.com/2018/03/12/how-to-reset-your-ipad.html

Udostępnij
Zobacz także