Konferencje

Porównanie przezroczystych etui do iPhone 15 Plus Spigen

Etui do iPhone 15 Plus marki Spigen to jedne z najczęściej kupowanych case’ów do najnowszych telefonów Apple. Jeśli chodzi o kolor, najczęściej wybieranym pokrowcem był przezroczysty. Dlatego porównaliśmy dwie serie etui, które wyglądają bardzo podobnie, a różnią się diametralnie. Zobacz, czego nie zauważyłeś na pierwszy rzut oka w Ultra Hybrid i Liquid Crystal i wybierz, który case jest dla Ciebie!

Przezroczyste etui iPhone 15 Plus Ultra Hybrid Mag

Seria Ultra Hybrid zapadła w pamięć fanów przezroczystych case’ów na telefon dzięki swojej wytrzymałości. To etui iPhone 15 Plus, który zapewnia naprawdę wysoki poziom ochrony, nie tylko jak na transparentny pokrowiec. Zwykle ten rodzaj produktów cechuje się niskim lub średnim poziomem ochrony, jednak Ultra Hybrid to wyjątek.

Pierwszym, dostrzegalnym zabezpieczeniem jest pogrubiona rama, czyli tzw. bumper. Chroni boczne przyciski oraz głośniki i porty w dolnej części. Wewnątrz ramki zastosowano technologię Air Cushion, czyli poduszek powietrznych, które mają służyć jako amortyzacja podczas upadku. Rozpraszają one siłę wstrząsu i utrudniają uszkodzenie telefonu.

Poza świetną ochroną etui iPhone 15 Plus Ultra Hybrid Mag ma jeszcze jedną bardzo ważną funkcję: MagSafe. Bez problemu łączy się z innymi akcesoriami współpracującymi z tą magnetyczną siłą.

Bezprawny case iPhone 15 Plus Liquid Crystal

Bezprawny case Liquid Crystal zasłynął zupełnie innymi cechami niż konkurent opisany powyżej. Jego największym atutem jest dopasowanie do telefonu. Wynika ono z wyjątkowo cienkiej powierzchni ochronnej, wykonanej z Termoplastycznego Poliuretanu. Oznacza to, że jest to miękkie tworzywo, umożliwiające szybki montaż lub demontaż. 

Co więcej, TPU to materiał miły w dotyku, ale nie ślizgający się. iPhone 15 Plus w etui Liquid Crystal pewnie leży w dłoni, bez obawy o wysunięcie i upadek. A chroni przed upadkami z niewielkich wysokości. Podobnie jak w Ultra Hybrid, zastosowano tu technologię Air Cushion.

Porównanie Ultra Hybrid Mag i Liquid Crystal

To, co jest wspólne dla przezroczystych etui iPhone 15 Plus, czyli Ultra Hybrid i Liquid Crystal, to solidne wykonanie. Mimo że różni je poziom ochrony, to każdy z tych produktów znalazł się w naszym porównaniu, głównie dlatego, że jesteśmy w stanie rekomendować obydwa te modele, ze względu na trwałą konstrukcję.

Każde z etui zabezpiecza ekran i wyspę aparatów przed zarysowaniem. Kiedy położysz telefon na płaskiej powierzchni, pogrubione ramki wokół wyświetlacza uniemożliwią zetknięcie szkła ze stołem lub biurkiem.

Obydwa egzemplarze współpracują z bezprzewodowym ładowaniem i nie utrudniają komunikacji. 

Możesz je kupić w wielu wersjach: z czarną lub cieniowaną ramą, z matową lub błyszczącą powierzchnią, z magnetycznym pierścieniem i bez oraz w wersji z brokatem i zupełnie przezroczystą.

Etui Ultra Hybrid Mag iPhone 15 PlusEtui Liquid Crystal iPhone 15 Plus
przezroczyste etui iphone 15przezroczyste etui iphone 15 plus
Przezroczyste etuiPrzezroczyste etui
Obsługuje MagSafeBrak MagSafe
Cena 139,99 złCena 57,80 zł
Rama wykonana z TPURama wykonana z TPU
Tylna powierzchnia z PCTylna powierzchnia z TPU
Air Cushion w narożnikachAir Cushion w narożnikach
Podwyższone ramy wokół ekranuPodwyższone ramy wokół ekranu
Podwyższone ramy wokół panelu aparatówPodwyższone ramy wokół panelu aparatów
Grubość 0,07″ (1,8 mm)Grubość 0,06″ (1,5 mm)
Grubość na iPhone 15 Plus 0,31″Grubość na iPhone 15 Plus 0,31″
Pogrubiony bumperSmukły bumper
Certyfikat MIL STD 810G-516.6Brak
Kompatybilne z ładowaniem bezprzewodowymKompatybilne z ładowaniem bezprzewodowym
Dostępny z barwioną ramąprzezroczyste etui iphone 15 plusDostępny z brokatemprzezroczyste etui iphone 15 plus

Różnice wynikają z podstawowych założeń: etui Ultra Hybrid jest ochronnym, a Liquid Crystal smukłym pokrowcem. Dlatego ten pierwszy był testowany na wytrzymałość podczas 20-krotnego upadku z wysokości ponad 2 metrów i otrzymał certyfikat militarny. 

W Liquid Crystal użyto jednego tworzywa, które stanowi stabilną konstrukcję, natomiast Ultra Hybrid wykonano z dwóch materiałów. Do TPU dołożono Poliwęglan, który ma za zadanie usztywnić całość i sprawić, że case będzie jeszcze bardziej wytrzymały.

I ostatnia bardzo ważna różnica, czyli cena: 140, a 60 złotych. Za bardzo wysoki lub średni poziom ochrony.

Które przezroczyste etui do iPhone 15 Plus wybrać?

Ostateczny wybór uzależniony jest od tego, jak często upuszczasz telefon, jak wiele razy upada on z wysokości, czy dbasz o jego czystość, czy nie masz na to czasu. W przypadku etui iPhone 15 Plus wykonanych wyłącznie z TPU możesz spodziewać się idealnego dopasowania, ale musisz dbać o higienę akcesorium i często je przemywać pod bieżącą wodą. Dużą zaletą tego wyboru jest niska cena.

Jeśli decydujesz się na wybór przezroczystego etui o najwyższym poziomie ochrony, musisz pogodzić się z ponad dwukrotnie większym wydatkiem. Jednak jest to cena, którą warto zapłacić za spokój i bezpieczeństwo urządzenia podczas każdego upadku. 

Który ty wybierzesz?

Udostępnij
Zobacz także