Konferencje

Przeniesienie numeru do innej sieci – warto?

W celu przeniesienia numeru nie trzeba wykonywać zbyt wielu operacji. Zaczyna się od złożenia wniosku. Można to zrobić na trzy sposoby. Osobiście – udając się do salonu danej sieci komórkowej. Telefonicznie lub przez Internet. Najłatwiejszą opcją jest załatwienie formalności tym trzecim sposobem. Siecią, która preferuje praktycznie w 100% kontakty z klientami szybko i bezproblemowo przez Internet jest Nju mobile.

Zalety przeniesienia numeru do innej sieci

Każda sieć dąży do tego, aby zwiększyć ilość swoich klientów i aby skusić do tej decyzji, oferuje korzystne rabaty. Można powiedzieć, że operatorzy w ten sposób wykorzystują opory do zmian, wynikające z natury człowieka. Ten prosty mechanizm ma kluczowy wpływ na zachowania nabywców usług telekomunikacyjnych. Z przyzwyczajenia większość z użytkowników pozostaje z tym samym dostawcą. Kiedy pojawia się jednak naprawdę dobra propozycja, która robi wrażenie zysku, działa zwyczajny mechanizm przynęty. Gdy zostaniemy po jakimś czasie stałymi klientami, będziemy podlegać już zupełnie innym warunkom, aż do momentu, kiedy otrzymamy kolejną propozycję od innego operatora. Trzeba być czujnym zawsze i wykorzystywać na bieżąco wszelkie promocje i rabaty.
Umowę na przeniesienie numeru najlepiej podpisać w okresie trwania ostatnich 3 miesięcy obowiązywania umowy z dotychczasowym operatorem. Nie później jednak, aniżeli 30 dni przed dniem zakończenia działania tej umowy. Momentem najlepszym do podpisania umowy na przeniesienie numeru do nowego dostawcy usług jest końcowy okres trwania umowy dotychczasowej. Ten okres jest dość długi. Rozpoczyna się zazwyczaj od 6 miesięcy przed datą zakończenia umowy. W tym czasie operatorzy próbują skusić klienta podpisaniem następnej umowy terminowej, oferując np. nowy atrakcyjny telefon za bardzo promocyjną cenę. Bywa, że swoje działania promocyjne zaczynają już od próby przedłużania umowy ze swoimi stałymi klientami po 9 miesiącach przed zakończeniem bieżącej umowy.

Jak przeniesienie numeru wygląda w Njumobile?

Zaczynamy od wyboru ofertę na Nju mobile.pl. Następnie wybieramy opcję „przenieś numer od innego operatora”. Kolejno dalej wpisujemy swój dotychczasowy numer telefonu, a po pozytywnej weryfikacji SMS wybieramy operatora i typ oferty. Przechodząc dalej, uzupełniamy pola formularza, podając swoje dane. Wskazujemy, z jakiej oferty korzystamy u dotychczasowego operatora oraz obieramy tryb przeniesienia numeru. Po uzupełnieniu wszystkich pól zatwierdzamy swoje zamówienie.
Po weryfikacji zamówienia, otrzymujemy e-mailem potwierdzenie wysłania dokumentów do podpisu. Gdy coś poszło nie tak, dostajemy informację o przyczynie odmowy realizacji zamówienia. W ciągu 5 dni roboczych przyjedzie do nas kurier z umową.
Przy kurierze podpisujemy dokumenty niezbędne do rozpoczęcia procesu przeniesienia numeru, a także umowę o świadczenie usług – w przypadku Nju mobile z rachunkiem, zaś potwierdzenie odebrania startera, w przypadku oferty Nju na kartę. Każdy z dokumentów musi być przez nas podpisany w oznaczonym miejscu. W przesyłce będzie też karta SIM Nju mobile. Umowa podpisywana jest najpierw na tymczasowy numer Nju, dzięki czemu od razu możemy korzystać z usług tej sieci. Dzięki podpisanym przez nas dokumentom, możemy rozpocząć proces przeniesienia numeru i wysłać do swojego dotychczasowego operatora wniosek o przeniesienie numeru do obecnej sieci. Proces przeniesienia realizowany jest z pełnomocnictwem dla Nju mobile. Na weryfikację wniosku określono 3 dni robocze. SMS-em otrzymamy informację z datą przeniesienia numeru lub z powodem odmowy wskazanym przez naszego dotychczasowego operatora.
W końcowym etapie, w wyznaczonym dniu przeniesienia numeru, przydzielony nam tymczasowy numer Nju mobile zostanie zastąpiony numerem stałym. Powiadomienie o zakończeniu tej operacji przyjdzie do nas SMSem, e-mailem lub telefonicznie, w zależności jaki tryb kontaktu wybraliśmy podczas składania zamówienia. Sprawdź jak wygląda przeniesienie numeru z innej sieci do Nju mobile.

Zachowany numer – taniej w przyszłości

Konkretne korzyści z przeniesienia dotychczasowego numeru do nowego dostawcy przejawiają się m.in. w postaci niższych cen abonamentu, ale również innych bonusów. Są nimi np. dodatkowe pakiety transferu danych. Dla osób przenoszących numer w opcji bez telefonu z pakietem danych 2GB koszt wynosi np. w sieci Play 49,99 zł, zaś koszt analogicznego abonamentu dla nowego numeru w tej sieci to 55,98 zł. Gdy pozostawimy swój obecny numer, zaoszczędzimy ponad 10%. Dla porównania, w sieci Plus w analogicznej ofercie, osobom przenoszącym numer oferowany jest abonament w kwocie 59,99 zł, a wybierającym numer nowy 69,99 zł. Zaoszczędzić więc można nawet ok. 120 złotych w skali całego roku. Otrzymać możemy ponadto upust specjalny w postaci bezpłatnego abonamentu na okres 60 dni. Wybierając to rozwiązanie tylko w pierwszym roku jest do zaoszczędzenia nawet 230 złotych. Podczas obowiązywania umowy, taryfa dla abonentów, którzy przechodzą z sieci do sieci jest więc średnio niższa o 21%. Spośród różnych opcji oferty trzeba wybrać samemu, oceniając realnie swoje potrzeby.

Udostępnij
Zobacz także