Konferencje
Mobile Trends

Rejestracja domeny IE – podstawowe informacje

Rejestracja domeny IE to temat, który odnosi się do irlandzkich stron. Warto nieco dłużej zatrzymać się nad tą kwestią. Tak, aby każda osoba wiedziała, jakich formalności należy dopilnować przy rejestracji domeny.

Co o rejestracji domeny IE wiedzieć trzeba?

Rejestracja domeny IE może być wykonana tylko i wyłącznie przez określony podmioty. Taka rejestracja domen przez osoby, które specjalnych uprawnień nie posiadają, nie jest możliwa. Jakie warunki trzeba spełnić, chcąc mieć domenę IE?

Po pierwsze – firma zarejestrowana na terytorium Irlandii musi dostarczyć m.in. takie dokumenty jak:

  • dokument potwierdzający rejestrację firmy,
  • skan dowodu osobistego lub paszportu.

Dla kogo jest rejestracja domeny?

Inaczej traktowane są firmy zagraniczne, w tym, chociażby te pochodzące z Polski. Dla nich przygotowaną nieco dłuższą listę dokumentów, które obowiązują przy rejestracji domeny IE. Firmy spoza Irlandii proszone są o:

  • dokument rejestracyjny przedsiębiorstwa,
  • list intencyjny – mowa tu o dokumencie, który ma być potwierdzeniem, że dany przedsiębiorca chciałby nawiązać kontakty z Irlandią i Irlandczykami,
  • faktura sprzedaży do Irlandii.

Domeny irlandzkie cieszą się dużą popularnością. Rejestracja domen IE odnosi się również do osób prywatnych. Trzeba jednak wiedzieć, że warunkiem spełniającym jest stała rezydencja w tym kraju. Muszą oni jednak dostarczyć irlandzki lub brytyjski paszport, prawo jazdy lub akt urodzenia. Tylko wtedy będzie można doprowadzić do rejestracji domeny pod własnym imieniem i nazwiskiem.

Rejestracja domen – wniosek

Przy rejestracji domeny, jak również przedłużenie ważności domeny, wymaga złożenia odpowiedniego wniosku. Nie uda się wykonać samodzielnego zarejestrowania domeny. W celu uzyskania dalszych informacji, w wyszukiwarkę Google warto wrzucić hasło „IE rejestracja domen”. Uda się uzyskać namiary na firmę, która pomoże nawet zarejestrować nieograniczoną liczbę domen irlandzkich, jeżeli będzie to konieczne. Można od nich liczyć również na próby oferowania nazw domen. Warto wykorzystać takie fachowe wsparcie. Tym bardziej że pomoże to zyskać w oczach irlandzkich odbiorców.

Oni to również pomogą przeprowadzić transfer domen z polskich na irlandzkie. Nie ma co ukrywać, ale temat jest skomplikowany. Tym bardziej że odnosić się to może także do znaku towarowego. Warto więc zaufać osobom, które mają spore doświadczenie w tej kwestii. Taka współpraca, z profesjonalną agencję sprawi, że podbicie rynku irlandzkiego nie tylko będzie możliwe. Dzięki nim będzie można działać zdecydowanie szybciej – co też powiązane będzie w przyszłości z określonymi korzyściami finansowymi.

Udostępnij
Mobile Trends
Zobacz także