Rok 2022 upływa pod znakiem powracających wydarzeń stacjonarnych. Śmiało można założyć, że niemal wszyscy – uczestnicy, prelegenci i organizatorzy – czekali na to z utęsknieniem. Powrót do strefy offline ma szczególne znaczenie w przypadku wydarzeń, których podstawą jest ścisła współpraca ze społecznościami. Tak właśnie jest w przypadku konferencji JDD, która po trzech latach ponownie zawita na żywo do Krakowa.
Powrót stacjonarnej konferencji
Setki żądnych wiedzy i kontaktów programistów, przedstawiciele Java User Groups oraz wiodący eksperci ze świata Javy – tak w skrócie można opisać grono, które 4-5 października 2022 zgromadzi się w Hotelu Metropolo. Pomimo przerwy związanej z pandemią JDD podtrzymuje status jednej z największych stacjonarnych konferencji poświęconych językowi programowania Java w regionie.
Konferencja “community-driven”
Wirtualne edycje JDD cieszyły się dużym zainteresowaniem, lecz cała społeczność czekała z niecierpliwością na spotkanie w Krakowie. Siła tego wydarzenia tkwi w możliwości zobaczenia się na żywo z innymi specjalistami oraz przedstawicielami wiodących firm z branży IT. Networking twarzą w twarz to niesamowicie skuteczne narzędzie edukacyjne i rekrutacyjne, warto więc czerpać w pełni z ogromu możliwości, które otwiera przed nami udział w JDD. Sprzyja temu również przyjazna, nieformalna formuła spotkania.
Źródło informacji, metodyk i narzędzi
Jednakże fundamentem konferencji JDD jest mocna, techniczna agenda. Jak zawsze na scenie pojawią się najlepsi specjaliści, którzy nie tylko podzielą się wiedzą, ale również odpowiedzą nawet na najtrudniejsze i zaskakujące pytania. Prezentacje bazują na wieloletniej praktyce ekspertów. Doskonałym przykładem jest Andrzej Dębski, który podzieli się swoimi doświadczeniami z pracy w Javie na wielu usługach wspieranych przez AWS Lambda i pomoże uczestnikom uniknąć powielania powszechnych błędów.
Oprócz tego uczestnicy mogą spodziewać się wielu praktycznych wykładów, które zagwarantują im znajomość rozwiązań przydatnych w codziennej pracy. Podczas wykładu Sławomira Sobótki z Bottega IT Minds dowiemy się, jak przekładać informacji zebrane za pomocą event stormingu na decyzje architektoniczne dzięki strategicznym narzędziom Domain-driven Design: destylacji kontekstów i mapowaniu kontekstów. Osoby zainteresowane testami wydajnościowymi znajdą szereg cennych wskazówek na wykładzie Dominika Przybysza, który zaprezentuje możliwości frameworka Locust.
Zarezerwuj datę w kalendarzu
Warto już dziś dołączyć do wydarzenia i zapewnić sobie miejsce w gronie pasjonatów języka Java. Zachęcamy do skorzystania z kodu uprawniającego do 10% rabatu na bilety: JDDxMobileTrends
Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://jdd.org.pl