Konferencje

Uber od stycznia zintegrowany z Twoim kalendarzem online dla szybszego znalezienia przejazdu


Uber zapewnia, że dzięki ostatniej aktualizacji aplikacji dotarcie do wskazanej przez użytkownika lokalizacji stanie się o wiele szybsze. Będzie tak za sprawą możliwości zintegrowania aplikacji z prywatnym kalendarzem na urządzeniu mobilnym.
Chociaż integracja aplikacji z prywatnym kalendarzem może budzić opory u wielu użytkowników, to wbrew pozorom funkcja ta może mieć wiele plusów. Po połączeniu kalendarza, aplikacja wyświetla wszystkie lokalizacje oraz harmonogramy spotkań jakie w nim umieściliśmy. Użytkownik nie musi się więc martwić o znalezienie potrzebnego mu w danym momencie adresu czy sprawdzenie godziny spotkania.

Funkcja dostępna już na całym świecie

Tak naprawdę funkcja ta została zaprezentowana już w listopadzie ubiegłego roku przy okazji zapowiedzi znaczących zmian w działaniu aplikacji. Od nowego roku zmiany te zostały rozszerzone na rynek globalny. Nowa funkcja przedstawiona została w postaci tzw. “skrótu kalendarza” na dole ekranu, pojawiającego się zaraz po uruchomieniu aplikacji. Po włączeniu tej funkcji użytkownik ma do niej dostęp z poziomu ustawień. Może ją w każdej chwili wyłączyć jeśli uzna, że ma zbyt wiele powiadomień lub po prostu nie będzie dla niego użyteczna.

Inwigilacja czy dbanie o klienta?

Uber wykorzystuje wiele źródeł danych, dzięki którym może dowiedzieć się więcej o swoim użytkowniku. Ma to na celu usprawnić i zapewnić klientowi komfort podróżowania – tak przynajmniej każe nam myśleć. Dzięki sprytnym rozwiązaniom, użytkownik nie musi wkładać zbyt wiele wysiłku w znalezienie interesującego go przejazdu. Wystarczy, że skrupulatnie uzupełni swój kalendarz online. Jednak Uber poza nową funkcją posiada również dostęp do innych naszych danych. Między innymi wie jakie są nasze zwyczaje podróżowania oraz ma dostęp do naszej listy kontaktów – wszystko po to aby móc przewidywać kiedy i gdzie będziemy potrzebowali kierowcy. Jednak czy to nie zbyt wiele danych jak na jedną małą aplikację?

Jakie plusy?

Mimo obaw o zbytnią ingerencję twórców aplikacji w życie użytkowników kalendarz zintegrowany z aplikacją może być niezwykłym udogodnieniem dla osób, które są ciągle w biegu i nie chcą się przekopywać przez stosy maili, wertować terminarzy spotkań czy szukać interesującego je adresu w sieci. Może to być przydatne w razie konieczności szybkiej podróży na lotnisko czy w sytuacji szybkiego dotarcia na umówione spotkanie biznesowe.
Funkcja ta początkowo dostępna była tylko dla użytkowników systemu iOS, jednak dzisiaj, po testach swojej aplikacji, mogę napisać, że można z niej korzystać również poprzez system Android.
Źródło: http://venturebeat.com/2017/01/11/uber-integrates-with-your-phone-calendar-to-know-where-you-want-to-go/

Udostępnij
Zobacz także