Konferencje

10 najlepszych bezpłatnych aplikacji zakupowych na App Store

Cały czas obserwujemy wzrost zainteresowania aplikacjami mobilnymi. Robimy przez nie zakupy online, jak i korzystamy stacjonarnie np. skanując nasze karty lojalnościowe. Sprawdź, jak wygląda ranking (28.09.2020) z App Store 10 najpopularniejszych aplikacji zakupowych.

1. Vinted 

Litewska aplikacja znana w wielu krajach, która oferuje możliwość prowadzenia własnego secondhandu online. Możesz sprzedawać, kupować, poznawać ludzi i zarabiać na ubraniach. Sprecyzujesz w niej swoje preferencje wyszukiwania co do rozmiaru, materiału czy fasonu. Polecamy, to idealne rozwiązanie, żeby uporządkować swoją szafę z letniej kolekcji i przygotować ją na nadchodzący sezon. 

2. SHEIN – Fashion Shopping Online

Mobilna, singapurska aplikacja zakupowa z modą znajduje się już na drugim miejscu według rankingu z App Store. Założona w 2008 roku firma obsługuje aż 220 krajów i regionów na całym świecie. Skąd taka popularność? Prawdopodobnie ostatnie tygodnie mogły znacząco wpłynąć na ranking, 19 września odbył się pierwszy wirtualny pokaz mody: #WalkYourWonderful. Wydarzenie można było obejrzeć wyłącznie w aplikacji mobilnej. Dzięki zespołowi złożonego z samych największych gwiazd: Ellie Goulding, Rita Ora, Stefflon Don i SHY’M, a także wielu innych wpływowych osób z całego świata, aplikacja przyciągnęła szerokie grono zainteresowanych.

3. AliExpress Shopping App

Chiński serwis zakupowy, w którym możemy znaleźć dosłownie wszystko, a co najważniejsze wiele przesyłek dostarczą nam za darmo. Producent dla posiadaczy aplikacji oferuje niższe ceny za zakupy. W aplikacji znajdziemy również gry i liczne konkursy, w których można wygrać kupony zniżkowe. Jeżeli robicie zakupy na AliExpress, a jeszcze nie macie aplikacji, polecamy pobrać.

4. Zalando – Moda i zakupy online

Niemiecka firma Zalando zdecydowanie dominuje na polskim rynku e-commerce. Swoją popularność zawdzięcza nie tylko licznym promocjom, darmowej wysyłce i bogatej ofercie produktów, ale także możliwości zwrotu towaru w ciągu 100 dni.

5. Allegro

Trzeba przyznać, że większość z nas zna serwis Allegro. Według badania Gemius/PBI z lipca 2020 serwis Allegro.pl posiadał aż 17,6 mln użytkowników, 1,4 mld odsłon, a z aplikacji mobilnej korzystało ok. 4,9 mln użytkowników.  

A już dziś (28 września 2020), rozpoczyna się organizowana przez Allegro akcja Smart! Week. Uczestnicy programu Allegro Smart! jako pierwsi dowiedzą się o produktach przecenionych nawet o 70 procent. Akcja trwa do 4 października, a promocje i obniżki będzie można znaleźć w większości kategorii produktów. 

6. Żappka – Żabka dla klientów

Popularność aplikacji mobilnej Żappka ciągle rośnie. Oferuje ona użytkownikom  informacje o najnowszych promocjach, zbieranie punktów i wymienianie ich na darmowe produkty. W aplikacji znajdziemy również usługę “zamów i odbierz” oraz płatności bezdotykowe.

7. OLX.pl – ogłoszenia lokalne 

Olx.pl to następca portalu Tablica.pl. Serwis ogłoszeń lokalnych, w którym nie możemy wykonywać bezpośrednich transakcji, a jedynie możemy skontaktować się z ogłoszeniodawcą i ustalić przebieg wymiany towaru. Znajdziemy tam nie tylko produkty, ale także oferty pracy czy mieszkań.

8. H&M – We love fashion

Aplikacja mobilna H&M pełni funkcję programu lojalnościowego, sklepu online i wyszukiwarki ubrań. Za każde zakupy w sklepie lub w aplikacji otrzymujemy punkty, które możemy wymienić na kody zniżkowe, płacić nimi za kolejne zakupy lub brać udział w konkursach. Ciekawą opcją jest wyszukiwarka po zdjęciach. Wystarczy wrzucić fotkę ubrania, którego szukamy, a aplikacja pokaże nam podobne produkty z oferty H&M. 

9. IKEA

Aplikacja Ikea zyskała dużą popularność, gdy wprowadziła rozwiązania VR do swojej oferty. Możemy w niej wizualizować, jak np. będą wyglądały meble w naszych wnętrzach. W aplikacji można przejrzeć cały asortyment, sprawdzić szczegółowe wymiary i warianty kolorystyczne produktów. 

10. Zalando Lounge – Moda & Outlet

To klub zakupowy, w którym możemy dostać oferty znanych marek w bardzo korzystnych cenach. Codziennie pojawiają nam się nowe promocje popularnych produktów. Każdą rzecz możemy zarezerwować na 20 minut i podjąć decyzję czy chcemy ją kupić, czy jednak rezygnujemy. Działa trochę inaczej niż tradycyjna aplikacja Zalando, tutaj dostawę mamy płatną, lecz zwrot jest zawsze darmowy. 

A Wy jakich aplikacji zakupowych używacie najczęściej? Muszę przyznać, że z 80% tych aplikacji korzystałam już przed sprawdzeniem rankingu. Muszę jeszcze zaznajomić się z aplikacjami  SHEIN i IKEA. Najczęściej chyba korzystam z aplikacji mobilnej Żappka. To moja nieodłączna koleżanka w codziennych zakupach.

Udostępnij
Zobacz także