Konferencje

3 najlepsze aplikacje, które pomogą Ci w montażu filmów z wakacji!

Kończy się sezon urlopowy, a w pamięci naszego telefonu zalega mnóstwo GB materiałów wideo. Zgrywanie na komputer zajmuje za dużo czasu? Nie lubisz bawić się skomplikowanymi programami dostępnymi na desktopach? Trzeba coś z tym zrobić! Przychodzimy z pomocą i przedstawiamy Wam trzy najlepsze aplikacje (oczywiście, tylko naszym skromnym zdaniem), które super sprawdzą się przy prostych wakacyjnych filmach! 

1. GoPro App! 

Na pierwszy ogień idzie aplikacja dostępna zarówno na systemy iOS, jak i Android: GoPro App. W bardzo prosty i intuicyjny sposób łączy automatycznie przesłany materiał, w spójną całość. Wystarczy, wybrać filmiki a aplikacja sama przytnie i wybierze najlepsze momenty. Coś na zasadzie montażu filmów na Tik Toka.

Idealnie sprawdzi się dla użytkowników kamer GoPro.To właśnie ich często używamy na wakacjach, aby zapisać nasze wspomnienia z nurkowania, szybkiej jazdy czy po prostu trekkingu po górach (ewentualnie popularnych zamienników kamer sportowych Xiaomi) . Aplikacja pozwala automatycznie transportować filmy zapisane na urządzeniu GoPro. 

Dosłownie w 5 min stworzysz filmik, dostosowany pod medium, w którym chcesz go opublikować wraz z podkładem muzycznym czy filtrami.

2. IMovie 

Darmowa aplikacja, dostępna w języku polskim, lecz wyłącznie na systemy iOS. Po włączeniu aplikacji mamy dwie opcje do wyboru — utworzenie klipu lub zwiastuna. Nie posiada opcji automatycznego dobierania fragmentów i ich łączenia, lecz w bardzo intuicyjny sposób możemy przycinać, przyspieszać, zwalniać, usuwać dźwięk czy go dodawać, wstawiać tekst lub nałożyć na materiał wideo filtr.

Aplikacja jest świetnym rozwiązaniem dla posiadaczy MacBooka czy iPada, ponieważ z łatwością możemy przenosić filmy na te urządzenia.

3. InShot – Video editor 

Trzecią, ostatnią, lecz bardziej rozbudowaną propozycją jest aplikacja InShot. Posiada prawie wszystkie opcje, które mają wyżej wymienieni konkurencji, a nawet i dodatkowe opcje! Żeby nie było… jest w tym pewien mały haczyk! Znak wodny, który wyświetla się w darmowej wersji. Oczywiście można go usunąć za opłatą -17,99 zł miesięcznie, 59,99 zł rocznie, lub na stałe za 164,99 zł.

Dodatkowe opcje takie, jak dostosowanie odpowiedniego rozmiaru pod social media, naklejki, gify to super rozwiązanie, jeżeli chodzi o publikację materiału np. na ostatnio bardzo modnym Tik Toku.

Czy warto płacić za opcję premium w aplikacjach do montażu wideo? 

Przed podjęciem takiej decyzji warto dokładnie sprawdzić aplikację. Zastanowić się czy wszystkie dostępne w niej usługi nam odpowiadają, odpowiedzieć na pytanie jak często będziemy z niej korzystać czy porównać z aplikacjami mobilnymi do montażu wideo od konkurencji. Warto też poszukać opinii innych użytkowników. 

Czasami opcje premium dają nam wiele nowych rozwiązań, a czasami może to kończyć się jedynie na usunięciu znaku wodnego. 

Co jeśli nie wychodzi nam montaż? 

Nie każdy musi umieć wszystko! Pomocną dłoń wyciągają do Was takie firmy jak m.in. www.movieyourself.pl. Movieyourself to usługa polegająca na montażu krótkiego, kilkuminutowego i bardzo efektownego filmu z Twoich nagrań z wakacji. Wystarczy, że dostarczysz materiały nagrane telefonem, dronem lub kamerą sportową, a oni sprawią, że Twoje wspomnienia staną się wieczne!

Materiał video można wgrać przez internet w prosty sposób. Jeśli zależy Ci na czasie, wystarczy przy zamówieniu wybrać opcję ekspres, wtedy film będzie gotowy w 48h!

Aż 20% rabatu na hasło MOBILETRENDS – wystarczy wpisać podczas składania zamówienia. Poza fantastycznymi wideo z wakacji firma ta wykonuje też ślubne teledyski, filmy na urodziny czy filmy firmowe (komercyjne) z dostarczonego materiału. Zdecydowanie warto!

Oszczędź czas i spraw by wspomnienia były wieczne!

Udostępnij
Zobacz także