Konferencje

3 powody dlaczego wymiana obudowy telefonu się opłaca

Obudowa to, oprócz ekranu i portów, jedna z najbardziej narażonych na uszkodzenia części każdego telefonu. I podobnie jak każdy inny komponent, istnieje możliwość jego wymiany? Dlaczego jednak wymiana obudowy smartfonu jest opłacalna? Sprawdźmy!

Czemu wymiana obudowy się opłaca?

Powód 1 – ochrona pozostałych komponentów

Noszony w kieszeni lub torebce smartfon jest urządzeniem wyjątkowo podatnym na uszkodzenia. Obudowa podlega wielu naprężeniom podczas np. schylania się oraz działaniom różnych temperatur – od zimowych mrozów po letnie upały.
Specjaliści z serwisu AppleFix ostrzegają, że w efekcie może rozpocząć się proces rozklejania się obudowy. Jest to niezwykle groźne dla urządzenia ponieważ może dojść do:

  • -odklejenia się ekranu (panelu) od ramy obudowy;
  • problemów z zasięgiem i digitizerem odpowiedzialnym za wykrywanie dotyku;
  • łatwiejszego wnikania płynów do wnętrza urządzenia;
  • mikroskopijnych pęknięć płyty głównej smartfonu.

Powód 2 – oszczędność pieniędzy

Wymiana obudowy jest nieporównywalnie tańsza niż zakup nowego smartfonu. Jest to szczególnie widoczne w przypadku drogich, flagowych modeli. Jeśli dodatkowo smartfon może liczyć na wsparcie aktualizacyjne od producenta, może okazać się to niezwykle ekonomicznym rozwiązaniem.
Dla przykładu, nie tak przecież leciwy iPhone 8, którego premiera miała miejsce w 2017 roku po dwóch latach od wejścia na rynek kosztuje około 2800-3000 zł. Wymiana obudowy w serwisie to tymczasem koszt 600-800 zł.

Powód 3 – większa szansa na większy zarobek

Decydując się na sprzedaż telefonu również warto rozważyć uprzednią wymianę jego obudowy. Obudowa, na której widoczne są porysowania, obicia czy wgniecenia nie jest atrakcyjna dla potencjalnego klienta. Za zadbany smartfon można dostać więcej pieniędzy.

Na co zwrócić uwagę przy wymianie obudowy?

Wymiana obudowy w iPhone to bardzo skomplikowany proces wymagający wymontowania i przełożenia do nowej obudowy kilkudziesięciu podzespołów, m.in.:

  • ekranu;
  • baterii;
  • aparatów;
  • czytnika linii papilarnych;
  • płyty głównej.

Z tego względu zalecamy skorzystanie z usług profesjonalnego serwisu. Jako najlepszy sposób wymiany obudowy serwisanci AppleFix zalecają refabrykację. Jest to proces polegający na wymianie samej obudowy przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich pozostałych, oryginalnych części.

Moc korzyści z wymiany obudowy

Wymiana obudowy telefonu to doskonały sposób na zapewnienie ochrony i długiego czasu użytkowania urządzenia. Jest to również działanie opłacalne, pozwalające nie tylko zaoszczędzić pieniądze, które trzeba by było wydać na nowy smartfon, ale umożliwiający też bardziej dochodową sprzedaż telefonu.

Udostępnij
Zobacz także