Konferencje

3 rzeczy do rozważenia przed zakupem nowego telefonu w 2018 roku

Nie każdy z nas jest znawcą najnowszych technologii telekomunikacyjnych, ale korzystamy z telefonów. Ogromna ilość urządzeń dostępnych na rynku znacząco utrudnia jednak wybór odpowiedniego telefonu. Który jest najlepszy? Który będzie odpowiadał naszym indywidualnym potrzebom? Jeśli myślisz o kupnie nowego telefonu w 2018, zanim przystąpisz do poszukiwań, zadaj sobie kilka ważnych pytań.

  1. Czy jesteś zadeklarowanym użytkownikiem Androida lub iOS?

Jeśli korzystasz ze smartfonu, najprawdopodobniej jest to iPhone lub telefon z Androidem. Jeśli korzystasz z dowolnej platformy przez X lat, prawdopodobnie opracowałeś już sobie całą infrastrukturę w konkretnym systemie: chmury, muzyka, filmy, dokumenty. Zmiana platformy może sprawić, że będziesz musiał zaczynać od nowa, gdyż nie zawsze platformy są ze sobą kompatybilne. Dlatego też, jeśli przez pięć lat byłeś zagorzałym użytkownikiem Apple i masz zbiory muzyczne w Apple Music i setki filmów w iTunes, prawdopodobnie lepiej jest zostać przy systemie iOS, ponieważ po prostu nie będziesz w stanie uzyskać dostępu do wszystkich swoich plików na czymkolwiek innym niż iPhone. W tym roku masz do wyboru iPhone 8, iPhone 8 Plus i iPhone X. Możesz też kupić starszy model iPhone ’a, jeśli zależy ci na niższej cenie.

  1. Cena, czyli ile chcesz wydać?

Zadaj sobie pytanie, na jaki wydatek jesteś w stanie sobie pozwolić. Przedział cenowy smartfonów jest ogromny. Możesz kupić telefon na kilkaset złotych albo za kilka tysięcy. Zastanów się, do czego tak naprawdę wykorzystujesz swój telefon. Jeśli w zasadzie służy ci on do dzwonienia, wysyłania smsów i wiadomości w komunikatorach oraz przeglądania internetu, nie potrzebujesz telefonu wyposażonego w funkcje, których nie powstydziłby się dobrej jakości komputer. Możesz zaoszczędzić bardzo dużo pieniędzy, wybierając na przykład tańszy lub starszy model telefonu  i nadal będziesz miał w nim wszystko, czego potrzebujesz.

  1. Co jest dla Ciebie najważniejsze?

Bateria? Aparat? Całkowity koszt? Musisz zdecydować, czego oczekujesz od swojego telefonu i mieć jasne cele i pomysły dotyczące tego, jak zamierzasz z niego korzystać. Jeśli zależy Ci na doskonałej jakości zdjęć i filmów kręconych telefonem nawet w niekorzystnym świetle, możesz zdecydować się na iPhone X – nowy flagowy telefon Apple. Jeśli jednak twoje priorytety są inne, np. długie życie baterii na jednym ładowaniu, wybierz smartfon z mniejszym ekranem lub w ogóle zrezygnuj ze smartfonu i przenieś się na telefon tradycyjny, który będzie w stanie przetrwać nawet tydzień na jednym ładowaniu!

Udostępnij
Zobacz także