Konferencje
Mobile Trends

4Developers: ogromny sukces i największe spotkanie społeczności IT w Polsce

Ponad 1800 uczestników, 110 prelegentów i 14 ścieżek tematycznych. Nie da się podsumować Festiwalu 4Developers zwięźlej, ale już tych kilka liczb obrazuje skalę tegorocznej edycji. Po raz kolejny wydarzenie brawurowo pobiło własny rekord popularności. Jak to się dzieje, że z roku na rok coraz więcej programistów odwiedza 4Developers?

Nie ma drugiego tak interdyscyplinarnego wydarzenia w Polsce

PHP, .NET, Java, JavaScript, Python, Ruby… Do tego GameDev, Front-end, Business Relations, Architektury Aplikacji i Bottega IT Minds. Nie zapominajmy także o ścieżce warsztatowej! O prawdziwości stwierdzenia, że 4Developers to kompleksowe szkolenie dla całego development teamu, przekonało się w tym roku wiele firm, reprezentowanych przez całe zespoły IT i współpracujące z nimi działy.
Które ścieżki królują na Festiwalu? Rosnącą popularnością cieszą się Architektury Aplikacji – zgodnie z przewidywaniami w tym roku uplasowały się na pierwszym miejscu, dlatego organizatorzy przygotowali dla uczestników aż dwie ścieżki z tej dziedziny. Drugą pozycję zajął JavaScript – tegoroczna nowość w agendzie, która przegoniła ubiegłorocznego lidera, PHP.

Ponad stu doświadczonych specjalistów na jednej scenie

A dokładniej na czternastu scenach! Układanie osobistej agendy na 4Developers to sztuka kompromisu – często świetne prezentacje z innych dziedzin są bardzo interesujące i kuszą, by porzucić macierzystą ścieżkę. Warto dać się porwać! Festiwal to doskonała okazja, by poszerzyć horyzonty, poznać nowe rozwiązania i wciągnąć się w inne technologie.
Pomagają w tym doświadczeni prelegenci – eksperci z bogatym zapleczem zawodowym, którzy z pasją dzielą się swoimi umiejętnościami. Wiedzą, jak dotrzeć do specjalistów i jak sprawić, by mniej zaawansowani uczestnicy połknęli bakcyla. Nad jakością wystąpień czuwali członkowie Rady Programowej: Jarosław Pałka, Maciej Aniserowicz, Sławomir Sobótka, Michał Bartyzel, Mariusz Gil, Łukasz Hacura, Janusz Kamieński, Jakub Wasielak, Maciej Mensfeld i Łukasz Łuczak.

Budowanie i integrowanie społeczności

Grupy sympatyków różnych technologii, organizacje studenckie, przedstawiciele lokalnych społeczności… To właśnie oni odpowiadają za festiwalowy charakter wydarzenia! 4Developers to dla wielu programistów niepowtarzalna okazja, by spotkać się z dawno niewidzianymi kolegami z drugiego końca Polski, poznać specjalistów cenionych w środowisku i nawiązać cenne kontakty w branży.
Właśnie dlatego organizatorzy uznali, że nie warto kazać im czekać aż rok na kolejną edycję. Już we wrześniu pomorscy programiści będą mieli okazję spotkać się na regionalnej edycji Festiwalu – 4Developers Gdańsk. To pierwsze z serii spotkań, które umożliwią lokalnym społecznościom wzięcie udziału w odpowiadających im tematycznie wydarzeniach.
Więcej szczegółów o gdańskiej edycji 4Developers można znaleźć na stronie wydarzenia: https://gdansk.4developers.org.pl

Udostępnij
Mobile Trends
Zobacz także