Konferencje

5 aplikacji dla rodziców i ich bobasów, pomagających w opiece i rozwoju

W sklepie iOS App Store zaczyna roić się od aplikacji mobilnych dla maluchów, a nawet niemowląt. Zapewniają one pomoc poprzez funkcje pozwalające na lepszy sen, uczące dobrego zachowania czy pomagające dzieciom szybciej się uczyć i rozwijać. Jednak jak spośród morza aplikacji wybrać te naprawdę godne uwagi? Portal mHealthWatch wyszedł naprzeciw temu pytaniu, tworząc listę pięciu najlepszych aplikacji, które przydadzą się, gdy w domu znajduje się bobas.

1. Sleep Genius Baby

Wśród dorosłych popularna jest aplikacja Sleep Genius, która pomaga monitorować sen. Niedawno pojawiła się nowa wersja aplikacji, dedykowana najmłodszym – Sleep Genius Baby. Aplikacja została „przetestowana klinicznie” – była stosowana w szpitalnych żłobkach i na oddziałach Intensywnej Terapii Neonatologicznej w Stanach Zjednoczonych.
Aplikacja została stworzona przez ekspertów z dziedziny neurologii, rozwoju dziecięcego oraz terapii muzyką i dźwiękami. Aplikacja wykorzystuje wiedzę zdobytą dzięki wieloletnim badaniom nad wpływem muzyki i dźwięków na rozwój i sen niemowląt.
Sleep Genius Baby dostępny jest na niemal wszystkie urządzenia Apple: iPhone, iPad i iPod touch. Oferuje dwie opcje: „bed time”, która pozwala na odtwarzanie ciągłego programu przez całą noc lub też przez wybrany okres, by dziecko mogło optymalnie się wyspać oraz „nap time”, pomocną przy porze na drzemkę, by szybko uspokoić dziecko, aby skorzystało ono z kojącej drzemki, a rodzic w tym czasie mógł zregenerować siły.

2. WebMD Baby

Ta darmowa aplikacja dostępna jest zarówno na telefony z iOS, jak i z Androidem. Nie jest ona w stanie zastąpić pediatry, ale stanowi świetne źródło informacji on-line (w formie aplikacji mobilnej) dla nerwowych i ciekawskich rodziców, którzy co chwilę mają nowe pytania odnośnie zdrowia swoich maluchów.
Aplikacja oferuje setki artykułów, filmów i wskazówek, jakimi dzielą się pediatrzy. Użytkownicy szybko i wygodnie mogą przeskakiwać pomiędzy dobrze skategoryzowanymi artykułami. Aplikacja posiada również opcję „baby book”, która pozwala na notowanie informacji dotyczących własnego dziecka.

3. Total Baby

Dzięki aplikacji Total Baby rodzic może nagrywać, co i kiedy robi jego dziecko. Total Baby to 14 funkcji które pozwolą oddzielnie dostosować koordynację czasową, monitorowanie oraz logowanie w jeden spójny program. W skrócie,  Total Baby pomaga rodzicom dokumentować każde karmienie, zmianę pieluszki, kąpiel, drzemkę itp.
To jedna z najbardziej pomocnych aplikacji dla rodziców, którzy próbują rozgryźć cykl dnia (i nocy)swojego dziecka.

4. Learn to Talk

Learn to Talk First Words to innowacyjna aplikacja, która ułatwia naukę mówienia u dzieci w wieku 1-3 lat. Do nauki wykorzystywane są bodźce dźwiękowe i wzrokowe, by nauczyć maluchy podstawowego słownictwa i zwrotów językowych.
Ponad 160 interaktywnych, kolorowych obrazków angażuje i motywuje maluchy do samodzielnej nauki. Dzieci mogą łatwo przeglądać karty poprzez przesuwanie palcem po ekranie dotykowym. Podczas przeglądania kart, dziecko słucha, powtarza i uczy się nowych słów i fraz.
W domu, w samochodzie, w samolocie czy nawet sklepie, interaktywne karty budzą zainteresowanie u dzieci, skupiając ich uwagę. Nauka poprzez zabawę daje najmłodszym dużo radości.

5. Parents Flash Cards

Eksperci z magazynu „Parents” pomagają świeżo upieczonym rodzicom zapewnić rozrywkę  swoim pociechom i stymulować naukę poprzez aplikację Parents Flash Cards.
Aplikacja zawiera dwa darmowe zestawy kart, a dodatkowe zestawy są dostępne za opłatą 0,99$. Darmowe pakiety kart to „Kolory” i „Kształty”. Za dopłatą można zakupić zestawy „Litery” i „Liczby”. Wszystkie zestawy Parents Flash Cards zawierają różne rodzaje gier, w tym interaktywne karty czy quizy. Aplikacja stanowi świetne rozwiązanie począwszy od najmłodszych, do dzieci w szkolnym wieku. Aplikacja dostępna jest również w Sklepie Play.
Źródło:
http://mhealthwatch.com/top-5-apps-for-baby-and-toddler-wellness-and-early-learning-21529/
Zdjęcie:
drubig-photo © Więcej zdjęć na Fotolia.pl

Udostępnij
Zobacz także