Konferencje

5 propozycji smartwatcha na prezent


Sezon świąteczny zbliża się nieubłaganie, a co za tym idzie nadchodzi również czas zakupów prezentów pod choinkę. Może w tym roku przygotujesz się wcześniej? Mamy dla Ciebie parę propozycji jak możesz zaskoczyć swoich bliskich – co powiesz na inteligentne zegarki?

Czym jest smartwatch?

Smartwache, inaczej inteligentne zegarki są niezwykle pomocne i dodatkowo świetnie się prezentują. Oprócz niecodziennego designu, łączą wiele użytecznych funkcji, które sprawią, że dzień będzie przyjemniejszy. Najczęściej modele posiadają wbudowany głośnik oraz mikrofon, przez co z łatwością możesz prowadzić rozmowy bez wyciągania telefonu. To co wyróżnia smartwatche na tle innych zegarków jest wyświetlacz w miejscu standardowej tarczy. Użytkownik indywidualnie może ustawić jakie elementy  oprócz aktualnej godziny chce widzieć, gdy zerka na swój nadgarstek. Zegarek monitoruje nie tylko aktywność osoby, jak i jego sen, ale także wyświetla większość powiadomień ze smartfona. Właśnie to połączenie z telefonem sprawia, że inteligentny zegarek jest w pełni funkcjonalny.

Jakie są najważniejsze funkcje smartwatcha?

Oczywiście smartwatch przede wszystkim ma za zadanie wyświetlać dzień oraz godzinę, ale nic w tym innowacyjnego bez dodatkowych jego funkcji. Smartwatch jest swego rodzaju uzupełnieniem smartfona, dzięki temu nie musimy tak często wyciągać telefonu gdy usłyszymy dźwięk lub wibracje – wystarczy tylko spojrzeć na nadgarstek. Co więcej, gdy wyświetli się połączenie przychodzące możemy prowadzić normalną rozmowę bezpośrednio ze smartwatcha. Powiadomienia w większości modeli są wyświetlane w całości-  początkowo nagłówek, a dodatkowo, po kliknięciu możemy przeczytać cały SMS czy mail. Odpowiedź na SMS, czy maila możemy przedyktować dzięki niezwykle czułemu mikrofonowi. Smartwatche są szczególnie polecane dla osób aktywnych. Dzięki temu urządzeniu mamy możliwość śledzenia aktywności takiej jak np. liczba kroków, spalanie kalorii, puls i rejestracja parametrów snu. Dodatkowo mamy ciągły dostęp m.in do pogody czy kalendarza, a także aparatu telefonu.

Nasze propozycje smartwatchów

Wiemy, że oprócz wcześniej wymienionych funkcji, każdy oczekuje od swojego smartwatcha czegoś innego. W związku z tym wybraliśmy 5 propozycji, które różnią się delikatnie ich przeznaczeniem.

  • FOSSIL Q Venture


Jest to model męski, który oprócz inteligentnych funkcji przypomina wyglądem standardowe zegarki na stalowej bransolecie. System smartwatcha jest kompatybilny zarówno z Androidem, jak i z iOSem, jednak warto zaznaczyć, że funkcje iphonowskie są dość ograniczone. Średnica tarczy wynosi 45mm. Cena jak na smartwatch jest stosunkowo niska – tylko 980 zł. Zegarek smartwatch dostępny na www.swiss.com.pl.

  • GARMIN VIVOACTIVE 4S


Propozycja tym razem dla aktywnych kobiet. Pasek jest silikonowy, a tarcza mierzy 40 mm. Zegarek jest kompatybilny z platformą Connect IQ. Przede wszystkim nastawiony jest na śledzenie aktywności użytkownika – pomaga w realizacji dziennego celu, a także dokładnie mierzy tętno. Cena wynosi 1290 zł. 

  • Michael Kors BRADSHAW 


Zegarek wykonany ze szkła mineralnego na złotej bransoletce. Jest to zdecydowanie propozycja dla eleganckich pań, które cenią sobie piękno dodatków. Ułatwia codzienne życie użytkowniczki przez bycie ciągle dostępnym, “pod telefonem”. Cena produktu to 1699 zł.

  • GARMIN FENIX5


Idealne rozwiązanie dla aktywnych Panów! Zegarek sportowy na szarym pasku, woodporny aż do 100 m. Średnica wynosi 47 mm.Zegarek wyróżniają zaawansowane parametry mierzące dynamikę biegu oraz kompatybilność z platformą Connect IQ. Dodatkowo posiada kompas 3D z funkcją automatycznej kalibracji. Wyświetlacz bazuje na technologii Chroma Display, przez co  z łatwością można korzystać z niego, nawet w pełnym słońcu. Cena produktu to 2590 zł. 

  • CITIZEN BLUETOOTH


Smartwatch dedykowany eleganckim Panom ceniącym estetykę i wysoką jakość wykonania. Zegarek wyróżnia niezwykle trwałe i praktycznie niezniszczalne szafirowe szkło, a tarcza zegarka jest mocowana na ręce za pomocą kauczukowego paska. Smartwatch jest wyposażony w opatentowaną technologię Citizen Eco-drive. Fotowoltaiczna powierzchnia zlokalizowana wokół tarczy pozwala na przetwarzanie światła w energię elektryczną magazynowaną w akumulatorze.  Jest to nie tylko rozwiązanie ekonomiczne (działa 24h), ale również niezwykle przyjazne środowisku. Cena produktu wynosi 2290 zł.
Mamy nadzieję, że pomogliśmy Wam zdecydować jaki smartwatch wybrać bliskim i jesteśmy pewni, że będzie to trafiony, używany każdego dnia prezent. Wszystkie zaprezentowane zegarki dostępne są https://www.swiss.com.pl/pl/smartwatche – zachęcamy do zakupu. 
Wesołych Świąt od zespołu MobileTrends! 
 

Udostępnij
Zobacz także