Konferencje

7 jabłkowych aplikacji na Androida

Jedz jabłka! W tej chwili Polaków nie trzeba już zachęcać, aby sięgnęli po te owoce. Aby nasz kraj nie odczuł skutków embargo, każdy z nas powinien w skali roku zjeść 5kg jabłek więcej, niż dotychczas. A więc do dzieła! Pamiętajcie, że jeśli chwalicie się swoimi jabłkowymi posiłkami w sieci, użyjcie tagu #JedzJabłka. Poza jedzeniem jabłek, zachęcamy również do powitania tych owoców w swoim smartfonie. W sklepie Google Play znajduje się całkiem sporo różnorodnych aplikacji, które zostały zdominowane przez ten owoc.

1. Zostań ekspertem – Odmiany jabłek

Idąc do sklepu czy na pobliski targ zostajemy nieraz przytłoczeni mnogością odmian jabłek. Lobo, Cortland, Red Delicious, Szampion, Elstar a może Mutsu? Te nazwy nic ci nie mówią? Nic nie szkodzi, dzięki aplikacji Odmiany jabłek teraz już zawsze będziesz wiedział, jak najlepiej trafić w swoje gusta i potrzeby. Słodkie, kwaśne, twarde, miękkie, na surowo, do kompotu czy na szarlotkę? Ta aplikacja pomoże wybrać gatunek jabłka idealnie dopasowany do twoich potrzeb. Aplikacja w sklepie Google Play kosztuje symboliczne 3,10zł.

2. Jabłkowe pieczenie – Apple Recipes

Jeśli już wybrałeś idealny typ jabłka, zachęcamy do upieczenia czegoś smacznego. Niestety nie doczekaliśmy się jeszcze polskiej aplikacji, w której znaleźlibyśmy tylko jabłkowe przepisy, za to wśród anglojęzycznych pozycji istnieją już takie pozycje. My polecamy dwie, które mają dość wysokie oceny w sklepie Google Play – Apple Recipes oraz drugą, o bliźniaczej nazwie. Dzięki tym aplikacjom jabłka w kuchni znajdą zdecydowanie więcej zastosowań, niż tylko tradycyjna szarlotka.

3. Gotowanie na ekranie – Cooking Apple pie

Jeśli niekoniecznie chce ci się stać w kuchni, piekąc szarlotkę, upiecz ją na ekranie swojego smartfonu. Ta gra z pewnością przypadnie do gustu wszystkim fanom gotowania i zabaw kuchennych. W aplikacji Cooking Apple Pie, chodzi właśnie o to – upieczenie idealnego ciasta jabłkowego. Banalne, lecz wciągające.

4. Ćwicz współpracę półkul mózgowych – Colorblind Apples Game

Aplikacja jest bardzo prosta i estetyczna. Dzięki niej zafundujesz swojemu mózgowi nie lada trening. Aplikacja Colorblind Apples Game wyświetla na ekranie jabłka w różnych kolorach, dodatkowo podpisane nazwami kolorów. Napis na jabłku jednak nie odpowiada kolorowi samego owocu. W tej grze musisz wskazać realny kolor jabłka, a nie tylko podpis. Po chwili gry poczujesz, jak mocno twój mózg pracuje!

5. Jabłkowy stan baterii – Apple Bateria

Znudził ci się standardowy widok baterii na ekranie telefonu? Teraz stan zużycia baterii twojego smartfona może być przedstawiany za pomocą soczystego, czerwonego jabłka. Apple Bateria to widget, który wyświetla się na ekranie smartfona stan baterii jako jabłko w fazie „jedzenia” – od pełnej sztuki do ogryzka, kiedy bateria jest bliska rozładowania. Jabłkowo i przejrzyście.

6. Zakochany w jabłku – Shoot the Apple

Jeśli macie ochotę zagrać w ładnie wykonaną, logiczną grę z jabłkiem w roli głównej, spróbujcie Shoot the Apple. To gra, w której ufoludek zakochuje się w jabłku i bardzo chce go dosięgnąć. Z pomocą armaty musi pokonywać przeszkody na planszach, aby finalnie sięgnąć ukochanego jabłka. Użytkownicy Google Play chwalą sobie tę grę, oceniając ją na 4,5!

7. Jabłkowy Snake – Węże & Jabłka

Jeśli wychowałeś się na Nokii 3310, a twoją ulubioną grą był Snake, koniecznie spróbuj jego jabłkowej wersji. Węże & Jabłka to gra, w której sterujesz uroczym wężem w taki sposób, aby zjadł wszystkie jabłka. Nie jest jednak tak łatwo, ponieważ jabłka są ponumerowane, a wąż musi zjeść je w odpowiedniej kolejności.
Koniecznie dzielcie się w komentarzach swoimi typami „jabłkowych” aplikacji!
Zdjęcie:
WavebreakmediaMicro © Więcej zdjęć na Fotolia.pl
Uwaga! Podczas tworzenia artykułu zjedliśmy 3 jabłka! 🙂

Udostępnij
Zobacz także