Konferencje

Aby jak najlepiej orientować się w branży, potrzebne jest całościowe podejście – Karol Żak

Karol Żak, Microsoft Technical Evangelist, udziela odpowiedzi na 3 pytania do prelegenta Mobile Trends Conference. Jak na programistę przystało, jest krótko, zwięźle i na temat. W kilku zdaniach opisuje on zalety systemu Windows Phone oraz podkreśla wagę holistycznego podejścia do działań w branży mobilnej. Przypominamy, iż okazję do takiego właśnie kompleksowego poznania świata mobile – zarówno w aspekcie developerskim, jak i biznesowym – będziecie mieli już 11-13. lutego w Krakowie podczas Mobile Trends Conference oraz Targów Mobile-IT.
Który z systemów operacyjnych gości na Twoim telefonie? Dlaczego akurat ten?
Zanim jeszcze zacząłem pracować dla Microsoft, przekonałem się do systemu Windows Phone. Co mnie przekonało? Przede wszystkim bezpieczeństwo moich danych oraz lekki i przyjemny interfejs użytkownika, którego nie widziałem na żadnej innej platformie.
Development Day, Business Day, a może Inspiration Day – na który z dni konferencji czekasz z największą niecierpliwością i dlaczego?
Jako, że jestem programistą, powinienem chyba odpowiedzieć, że będzie to Development Day, ale tak naprawdę interesują mnie wszystkie trzy dni konferencji. Żeby jak najlepiej orientować się w naszej branży, dobrze jest wiedzieć zarówno, co dzieje się od strony technicznej, jak i biznesowej, a i odrobina inspiracji nie zaszkodzi.
Wygłosisz prelekcję na Mobile Trends Conference 2015. O czym będzie Twoje wystąpienie?
Moje wystąpienie będzie dotyczyć tworzenia uniwersalnych aplikacji Windows Store zarówno dla małych urządzeń mobilnych, większych tabletów oraz dużych komputerów stacjonarnych i laptopów. Pokażę jak w prosty sposób stworzyć taką aplikację i zawładnąć wszystkimi platformami Windows.

Karol Żak

Microsoft Technical Evangelist, były uczestnik programu Microsoft Student Partners, założyciel i ex-lider Grupy .NET Politechniki Radomskiej. Entuzjasta najnowszych technologii od lat związany z Microsoft i społecznością IT w Polsce. Specjalizuje się w technologiach mobilnych oraz najnowszych narzędziach i środowiskach programistycznych. Hobbystycznie poszerza swoje horyzonty i realizuje swoje dziecięce marzenia zajmując się tworzeniem gier komputerowych. Przez 2 lata jako certyfikowany trener z tytułem MCT zajmował się prowadzeniem szkoleń dla firm, a w styczniu dołączył do zespołu technicznych ewangelistów w Microsoft. Prywatnie, pasjonata futbolu amerykańskiego, grający na pozycji rozgrywającego jednej z warszawskich drużyn.

Udostępnij
Zobacz także