Konferencje
Mobile Trends

Aktualizacja Androida do wersji 5.1 Lollipop – co nowego?

W nieco ponad pół roku po znaczącej aktualizacji Androida do wersji 5.0 Lollipop przyszła pora na kolejną aktualizację – do Androida 5.1. Oczywiście nie ma co spodziewać się fajerwerków i rewolucji, ale aktualizacja niesie ze sobą 4 nowe funkcje i kilka pomniejszych ulepszeń. Pierwsi w kolejce do aktualizacji są właściciele urządzeń Nexus, reszta będzie musiała cierpliwie poczekać.
Google ogłosiło właśnie wypuszczenie pierwszej aktualizacji do wersji Android 5.0 Lollipop. Wersja 5.1 ma poprawić stabilność oraz wydajność systemu, a ponadto oferuje kilka nowych funkcji. Jedną z nowości jest funkcja Device Protection, która pomoże zabezpieczyć telefon w przypadku zgubienia lub kradzieży. Funkcja przypomina nieco apple’owską Find My iPhone. Dzięki temu będzie można zdalnie zablokować stracone urządzenie do momentu kolejnego zalogowania na koncie Google, nawet, jeśli złodziej przywróci opcje fabryczne urządzenia. Device Protection będzie dostępne na większości telefonów i tabletów sprzedawanych z Androidem 5.1, a także na urządzeniach Nexus 6 i Nexus 9.
Kolejnym nowym usprawnieniem jest możliwość odbywania rozmów w jakości HD z innymi posiadaczami kompatybilnych urządzeń. Aktualizacja do Androida 5.1 umożliwi również korzystanie z kilku kart SIM na jednym urządzeniu. Ulepszony został także sposób łączenia urządzenia z siecią – użytkownicy zyskają możliwość połączenia z wybranymi sieciami WiFi czy urządzeniami Bluetooth bezpośrednio z poziomu szybkich ustawień, czyli paska powiadomień. Przyspieszy to proces, bez konieczności wchodzenia w szczegółowe ustawienia urządzenia.
Niestety, właściciele urządzeń z Androidem ciągle borykają się z problemem dużej fragmentacji Androida. Duża grupa użytkowników nadal czeka na aktualizację do Lollipopa, tkwiąc na wersji KitKat. Niektórzy nawet i tej aktualizacji się nie doczekali. Koniec końców tylko wąska grupa użytkowników może cieszyć się najnowszą wersją systemu. Bardziej szczegółowo o tym problemie pisaliśmy kilka dni temu.
Źródło:
http://officialandroid.blogspot.com/2015/03/android-51-unwrapping-new-lollipop.html

Udostępnij
Mobile Trends
Zobacz także