Konferencje
Mobile Trends

Aktualizacja dla Android Wear – Google "inspiruje się" Apple Watch

Właśnie pojawiła się pierwsza znacząca aktualizacja oprogramowania Android Wear, goszczącego na smartwatchach. Od razu po wypuszczeniu aktualizacji pojawiły się głosy, iż ma ona przybliżyć smartzegarki działające w oparciu o google’owski system operacyjny do zegarka Apple Watch, który trafi do sprzedaży już za kilka dni (24.04.). Aktualizacja niesie ze sobą zmiany, mające przede wszystkim usprawnić korzystanie z zegarka. Wśród nowości znalazły się m.in. uproszczenie kilku gestów, zmiana ustawień ekranu głównego oraz sposób połączenia smartwatchy z telefonem.
Dotychczas na ekranie głównym zegarków Android Wear cały czas widoczna była, jak łatwo się domyśleć – tarcza zegara. Dzięki aktualizacji użytkownik może ustalić, iż na wyświetlaczu przez wyznaczony czas będzie widoczny ekran dowolnej aplikacji. Dzięki temu dana aplikacja będzie zawsze „na wierzchu”. Ponadto, ekran podświetla się na kolorowo jedynie, gdy użytkownik na niego patrzy, w pozostałym czasie pozostając w monochromatycznych barwach, co pozwala na zaoszczędzenie baterii.
alwayson_500
Nowa aktualizacja wspiera również zegarki z wbudowanym modułem Wi-Fi. Dzięki temu smartwatch będzie dział sprawnie, nawet, jeśli połączony z nim telefon będzie znajdował się w pewnym oddaleniu od niego. Wystarczy, aby telefon był połączony chociażby do sieci komórkowej, nie musi on korzystać z tej samej, co zegarek, sieci Wi-Fi. Komunikacja między telefonem a wearable przebiegać będzie za pośrednictwem Internetu, a nie jedynie za pośrednictwem Bluetooth, jak do tej pory.
quick2_emoji_reply_blogNowa aktualizacja ma służyć również usprawnieniu obsługi zegarka. Kiedy mamy zajęte ręce, wystarczy wykonać jeden ruch nadgarstkiem („flick”), aby przejrzeć powiadomienia. Do przeglądania aplikacji i kontaktów wystarczy od teraz tylko jedno tapnięcie na ekranie głównym. Wcześniej wejście w menu aplikacji wymagało wykonania kilku gestów, teraz wystarczy tylko jeden. Aby przeglądać kontakty, wystarczy wykonać swipe w bok.
Ponadto nowa aktualizacja pozwala na rysowanie własnych emoji wprost na ekranie smartzegarka. Urządzenie rozszyfruje narysowany obrazek i przekształci go w jedno ze znanych systemowi emoji.
Aktualizacja ma zagościć na wszystkich siedmiu smartwatchach z Android Wear na przestrzeni najbliższych tygodni. Pierwszy w kolekcje po aktualizację znajduje się LG Watch Urbane.
Źródło:
http://googleblog.blogspot.com/2015/04/android-wear-wear-what-you-want-get.html

Udostępnij
Mobile Trends
Zobacz także