Konferencje

Albumy zdjęciowe w Google Photos będą tworzyły się same

Prędzej czy później każdy użytkownik smartfona musi posegregować zgromadzone na swoim urządzeniu zdjęcia. Google postanowiło częściowo wyręczyć nas z tego nieprzyjemnego obowiązku, przygotowując nową funkcję w Google Photos pozwalającą na szybkie tworzenie albumów zdjęciowych.

Album z wycieczek na zawołanie

Przykładowo po owocnej w zdjęcia rodzinnej wycieczce Google Photos automatycznie zasugeruje nam utworzenie albumu zdjęciowego. Apka sama dobierze najlepsze fotki (a także video) zgodnie z tematem albumu. Zdjęcia prawdopodobnie będą wybierane na podstawie ich jakości technicznej (te nieostre czy przycięte zapewne do albumu nie trafią).

Albumy (jak i same zdjęcia) mogą zostać przypisane do konkretnej lokalizacji, możliwe jest także dodawanie opisów i tytułów. Dzięki temu użytkownik będzie w stanie jeszcze raz przejść po własnych śladach i powspominać minione wycieczki ze zdjęciami i opisami w ręku.
Na pewno o wiele przyjemniej będzie synchronizować zdjęcia z pozostałymi urządzeniami mając świadomość, że zostały już one automatycznie posegregowane i nie pozostaje już nic innego jak tylko ich oglądanie.
Aktualizacja Google Photos jest już dostępna na urządzeniach z Androidem, iOS, a także w wersji Webowej.
Źródło:
www.googleblog.blogspot.com

Udostępnij
Zobacz także