Konferencje

Amazon prezentuje nowe tablety – Kindle Fire HD i Kindle Fire HDX

Nazwa „Kindle” kojarzy się przede wszystkim z czytnikami e-booków od Amazona. Tymczasem pod najnowszymi wersjami urządzeń Kindle nie kryją się już wyłącznie czytniki książek – są to zaawansowane techniczne tablety.
Tablety Kindle działają w oparciu o system operacyjny Android. To specjalna wersja systemu od Google, którą Amazon rozwija na swój sposób. Nowe tablety Fire HD i Fire HDX posiadają trzecią wersję Fire OS, zwaną „Mojito”.

System operacyjny

System posiada kilka opcji stworzonych z myślą o użytkownikach Kindle.  Jest to m.in. wsparcie dla e-mail, wbudowany klient VPN, bezprzewodowe drukowanie, zainstalowano także tzw. productivity suite kompatybilny z dokumentami Office, który pozwala na efektywniejszą pracę. Ponadto system zapewnia bezpieczne szyfrowanie sprzętowe, lepsze uwierzytelnianie i bezpieczne przeglądanie za pośrednictwem Silk.

Błyskawiczne wsparcie techniczne

Nowością w tabletach jest również przycisk „Mayday”, który pozwala na błyskawiczne uzyskanie wsparcia technicznego. Po przyciśnięciu przycisku na tabletach HDX, zostajemy natychmiast połączeni z konsultantem Amazonu, który zdalnie pokazuje nam, jak wykonać dane czynności na urządzeniu.

Kindle Fire HD

Kindle Fire HD wyposażony jest w 7-calowy ekran o rozdzielczości 1280×800 pikseli. Zasilany jest dwurdzeniowym procesorem o częstotliwości 1,5GH, wspieranym przy pomocy 1GB RAMu. Ceny tabletu wynoszą 154$ za wersję 16GB oraz 184GB za wersję 32GB.

Kindle Fire HDX

Tablety Kindle Fire HDX dostępne są w dwóch wariantach – z 7-calowym oraz 8.9-calowym ekranem o wysokiej rozdzielczości. Zasilane są czterordzeniowym procesorem Snapdragon 800, o częstotliwości 2GHz. Obydwa ekrany wyposażone są w funkcję, która dostosowuje jasność ekranu w zależności od światła zewnętrznego. Można przejść na nich również w specjalny tryb czytania, dzięki któremu będziemy mogli przez 17 godzin czytać książki na tablecie. Model 8.9-calowy wyposażony jest także w aparat 8 megapikseli. Zawiera on także aplikację pozwalającą na szybką edycję zdjęć.
Ceny dla 7-calowego modelu to odpowiednio 229$ za 16GB oraz 329$ za wersję z LTE WWAN. Pierwszy model dostępny będzie 15 października, drugi – 14 listopada. 8.9-calowa wersja kosztuje 379$ i wejdzie do sprzedaży 7 listopada. Dostępna będzie również wersja 4G, w cenie 479$, która dostępna będzie w grudniu.
Źródło:
http://techcrunch.com/2013/09/25/amazon-continues-to-quietly-build-the-enterprise-optimized-tablet-with-new-kindle-hd-and-hdx/
http://techcrunch.com/2013/09/24/amazon-announces-the-kindle-hdx-7-and-8-9-inch-tablets-with-high-res-screens-2ghz-processors/

Udostępnij
Zobacz także