Konferencje

Amazon startuje z własnym czytnikiem kart kredytowych

Firma Amazon właśnie ogłosiła swój nowy produkt: Amazon Local Register to połączenie czytnika kart kredytowych oraz aplikacji, która umożliwi małym i mikro przedsiębiorcom przeprowadzanie transakcji za pomocą telefonu lub tabletu.
Jak możemy wyczytać ze strony Amazonu, urządzenie ma niewielkie wymiary (2 cm x 0,6 cm x 1,7 cm) i z łatwością dopasujemy go do swojego urządzenia przy pomocy portu audio jack. Aplikacja wraz z modułem jest dostępna na systemy iOS (iPhone 4 lub nowszy oraz iPad), wybrane modele telefonów z Androidem (Samsungi z linii S) oraz tablet Kindle Fire. Sam czytnik kart można kupić już za 10$ na stronie Amazonu.
Główna zaletą projektu są niskie opłaty transakcyjne. To tylko 1,75% za każde użycie karty. To miażdżący konkurencje procent, które odpowiednio oferują 2,75 % (Square) oraz 2,7% (PayPal Here). Warto podkreślić, że oferta Amazonu jest jedynie wstępna i ważna do 1 stycznia 2016 roku. Po upływie tego czasu opłata skoczy do 2,5%, która nadal będzie i tak niższa w stosunku do konkurencji.
Na rynku istnieją podobne urządzenia pełniące rolę mobilnego terminala m.in wspomniane Square Reader oraz PayPal Here. Nawet w Polsce pojawił się Payleven, czyli osobisty terminal płatniczy, którego osobny moduł łączy się za pomocą Bluetooth ze smartfonem lub tabletem i jest zarządzany za pomocą bezpłatnej aplikacji.

Czy w takim razie mimo niskich opłat produkt Amazonu poradzi sobie na rynku? Nie wspominając nawet o innych sposobach płatności (np. moduły NFC) i tak konkurencja w branży bankowości mobilnej jest bardzo duża. Na razie, każdy stara się jak najlepiej wypromować oraz upowszechnić swój produkt. Kto wie, może w przyszłości każdy będzie nosił ze sobą mini terminal wraz z telefonem komórkowym. I tak na przykład hydraulikowi za naprawę kranu w naszym domu zapłacimy kartą, a transakcja odbędzie się w łazience albo w przedpokoju.
Źródło:
http://localregister.amazon.com/
http://www.engadget.com/2014/08/13/amazon-square-rival/
 

Udostępnij
Zobacz także