Konferencje

Android L – zapowiedź nowego Androida na Google I/O 2014!

Dziś rozpoczęła się Google I/O, czyli największa doroczna konferencja dotycząca Google. Przyniosła ona ze sobą wieści o sporych zmianach – Google planuje redesign i nową wersję systemu Android. Na razie wersja systemu nosi nazwę Android L. Zmiana wyglądu obejmie całą markę, która zmieni wygląd na Material Design.
W kwietniu do sieci wyciekły nowe ikony Google – teraz już wiemy, że redesign dotyczy wszystkich produktów Google, a nowy wygląd nosić będzie nazwę Material Design. Pomimo tego, iż KitKat dotarł do tej pory jedynie na ok. 15% telefonów, Google przygotowuje już nowy system operacyjny. Zmiana wiąże się z redesignem wszystkich google’owskich produktów. Ta zmiana ma być największą zmianą w zakresie UI Androida od czasów aktualizacji do Cream Sandwich, która miała miejsce w 2011 roku.
Nowy design cechują zaokrąglone elementy i krawędzie, które będą się płynnie rozciągać i zmieniać wygląd. Material Design to zdecydowany krok w stronę uproszczenia elementów i swobodnych efektów przejścia.  Zmiany dotyczą nie tylko Androida samego w sobie, ale wszystkich produktów Google, łącznie z designem ich stron internetowych.

W zakresie nowej wersji systemu operacyjnego Android, zmianom ulegnie nie tylko sam design, ale najprawdopodobniej również niektóre funkcje systemu. Najprawdopodobniej zmienione zostaną funkcje powiadomień, którymi będziemy mogli zarządzać z poziomu ekranu blokady. Powiadomienia będą również segregowane nie w sposób chronologiczny, ale według istotności i priorytetu. Dla wyjątkowo ważnych zadań mogą pojawić się nawet powiadomienia pop-up.
Nazwa robocza nowej wersji Androida sugeruje, iż tym razem zostaniemy uraczeni słodkością rozpoczynającą się od litery L. Lollipop, Licorice, Lemonade, Lime Pie, a może coś jeszcze innego? Jaki jest Wasz typ?
Google I/O możecie śledzić na bieżąco pod tym adresem.
Źródło:
http://www.engadget.com/2014/06/25/Android-L/
http://www.engadget.com/2014/06/25/googles-new-design-language-is-called-material-design/

Udostępnij
Zobacz także