Konferencje

Aplikacja Cycloramic – filmowe ujęcia 360-stopni bez użycia rąk

W zeszłym tygodniu na amerykańskim kanale ABC w programie „Shark Tank”, promującym współczesnych wynalazców, zaprezentowano niezwykle ciekawą aplikację. Znane z filmów ujęcia 360-stopni są niezwykle efektowne, a dzięki zaprezentowanej w programie aplikacji Cycloramic, my sami będziemy mogli tworzyć tak idealne filmiki.
Cycloramic to aplikacja na iPhone’a, dzięki której możemy nagrywać filmy w ujęciu 360 stopni. W dodatku bez użycia rąk! Aplikacja wykorzystuje wibracje telefonu, aby obrócić go dookoła własnej osi. Pomysł otrzymał bardzo wysokie noty jurorów programu „Shark Tank”. Odcinek nakręcono latem ubiegłego roku, a już wtedy aplikację pobrano 660 tysięcy razy. Kosztuje ona $1,99 w sklepie App Store. Do dnia dzisiejszego liczba pobrań aplikacji wzrosła aż do ponad 8 milionów. W ciągu godziny od emisji programu w amerykańskiej telewizji, liczba pobrań wzrosła o kolejne 100 tysięcy, co oznacza zarobek 200 tysięcy dolarów w zaledwie 60 minut.
Jak widać, cena aplikacji wcale nie musi być wygórowana, aby zarobić na niej spore pieniądze. Niby proste rozwiązanie – nieraz sami widzieliśmy jak nasz telefon obraca się dookoła własnej osi pod siłą wibracji. Jednak zbudowanie aplikacji w oparciu o to zjawisko, w dodatku tak efektownej aplikacji, jest pomysłem godnym podziwu. Cycloramic z pewnością udoskonali zapisywanie w pamięci telefonu zapierających dech w piersiach widoków, czy też ujęć codzienności, które nabiorą zupełnie nowego wymiaru. Użytkownicy iPhone’ów mogą w każdej chwili pobrać aplikację na swój telefon. Na stronie głównej Cycloramic widnieje przycisk zapraszający również do sklepu Google Play – mamy nadzieję, iż aplikację wkrótce będzie mógł pobrać i przetestować prawie każdy posiadacz smartfona!
Aplikację można pobrać pod tym adresem: https://itunes.apple.com/us/app/cycloramic-pro-360-panorama/id734076885
Zobacz jej działania i prezentację w programie „Shark Tank” – http://youtu.be/jeZhnEHOMzY
Źródło:
www.businessinsider.com/cycloramic-video-app-downloads-skyrocket-after-shark-tank-2014-2

Udostępnij
Zobacz także